fbpx
- Reklama -
ZahraničnéCorbyn odkazuje Západu: Zbrojenie Ukrajiny mier neprinesie!

Corbyn odkazuje Západu: Zbrojenie Ukrajiny mier neprinesie!

-

Corbyn odkazuje Západu: Zbrojenie Ukrajiny mier neprinesie!

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Vojna na Ukrajine trvá už, vyše 5 mesiacov. Od začiatku ruskej invázie zomrelo tisíce vojakov či civilistov. Ukrajina dlhodobo vzdoruje ruskej armáde i vďaka veľkému zbrojeniu zo strany Západu. To však mier a koniec vojny ani zďaleka neprinesie. Uviedol to v rozhovore pre bejrútsku televíziu Al Mayadeen exšéf Labouristickej strany a bývalý líder britskej opozície Jeremy Corbyn.

Roky vojny?

Britský politik sa v rozhovore vyjadril k viacerým medzinárodným udalostiam a vnútornej britskej politike. Podľa neho práve enormné zbrojenie z niektorých strán otvoreného vojnového konfliktu mier ani zďaleka neprinesie a bude to mať práve opačný efekt, ktorý si nikto určite neželá: „Na Ukrajine nás môžu čakať roky a roky vojny,“ povedal Corbyn.

Vývoz obilia je dobrým krokom, zbrojenie však mier neprinesie

- reklama -

„Potom sa svet prebudil a zrazu si uvedomil, že Rusko a Ukrajina sú najväčšími svetovými vývozcami obilia a treba niečo urobiť. Tak sa dohodli, a dúfam, že platí, že budú vyvážať obilie cez Odesu a cez Bospor do zvyšku sveta. To je dobrý krok, ale zároveň to, že nasadzujeme stále viac zbraní do Ukrajiny, to mier neprinesie,“ hovorí exlíder britskej opozície.

„Katastrofa pre celý svet“

Každá vojna, nie len tá na Ukrajine prináša mnohé tragédie. Najmä pre civilné obyvateľstvo, ktoré to zvyčajne „odnesie“ najviac. Bezbranní muži, ženy i deti denne na Ukrajine umierajú. Ako uviedol Corbyn rovnako, ako ľudia na Ukrajine, trpia i ľudia v Rusku: „Ukrajinci umierajú. Ukrajinci do Británie odchádzajú do exilu; Tisíce a tisíce. A ruskí vojaci zomierajú mladí, sú to len branci. Táto vojna je katastrofou pre ľudí na Ukrajine, pre ľudí v Rusku a pre bezpečnosť a ochranu celého sveta. A preto je potrebné vynaložiť oveľa viac úsilia na mier,“ dodal.

Autor: Lukáš Krupa

Zdroj: ereport.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás