fbpx
ZahraničnéČína žiada mierové rokovania a upozorňuje na použitie jadrových...

Čína žiada mierové rokovania a upozorňuje na použitie jadrových zbraní

-

Čína žiada mierové rokovania a upozorňuje na použitie jadrových zbraní

Peking 24. februára (TASR) – Čína vyzvala Rusko a Ukrajinu, aby čo najskôr začali mierové rozhovory. Tiež upozornila, že v konflikte na Ukrajine nesmú byť použité jadrové zbrane. TASR správu prevzala v piatok z agentúry AFP.

Čína v piatok pri príležitosti výročia vojny na Ukrajine zverejnila 12-bodový dokument o „politickom urovnaní“ tejto krízy.

Čínske ministerstvo zahraničných vecí v dokumente uviedlo, že všetky strany by mali podporovať Rusko a Ukrajinu v spolupráci a čo najrýchlejšom obnovení dialógu. „Jadrové zbrane nesmú byť použité a jadrové vojny nesmú byť vedené,“ dodal čínsky rezort diplomacie.

Peking tiež Rusko a Ukrajinu vyzval, aby dodržiavali medzinárodné humanitárne právo a vyhýbali sa „útokom na civilistov a civilné zariadenia“.

Čína tiež oznámila, že nesúhlasí s „akýmikoľvek jednostrannými sankciami, ktoré nie sú schválené Bezpečnostnou radou OSN„, píše na svojej webovej stránky denník The Guardian s odvolaním sa na v piatok zverejnený plán.

Peking sa v prípade vojny Ruska na Ukrajine snaží zachovávať neutrálny postoj; udržiava však blízke vzťahy s Moskvou, pripomína AFP.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás