fbpx
DomáceČím ukončili stredu poslanci?

Čím ukončili stredu poslanci?

-

Čím ukončili stredu poslanci?

NRSR: Poslanci ukončili rokovanie novelou zákona o samosprávnych krajoch

Bratislava 24. mája (TASR) – Poslanci Národnej rady (NR) SR ukončili stredajšie rokovanie 90. schôdze prerokovaním novely zákona o samosprávnych krajoch. V rokovaní budú poslanci pokračovať vo štvrtok (25. 5.) ráno od 8.00 h. Má ísť o posledný deň májovej schôdze.

Navrhovaná novela sa zameriava na úpravu pravidiel nakladania s majetkom vyšších územných celkov, aby bolo transparentné, efektívne a hospodárne. „Pri prevodoch majetku vyšších územných celkov je dôležité v súlade s ich zákonnou povinnosťou hospodárenia v prospech rozvoja vyššieho územného celku a jeho obyvateľov a ochrany a tvorby životného prostredia, aby z ich strany nedochádzalo k nehospodárnemu, neefektívnemu či dokonca nezákonnému prevodu majetku,“ uviedli predkladatelia v dôvodovej správe k návrhu.

- reklama -

Hlasovať o všetkých prerokovaných návrhoch majú poslanci vo štvrtok o 17.00 h, čím sa má skončiť 90. schôdza, ktorá trvá už štvrtý týždeň. Na hlasovaní čaká poslancov vyše 30 bodov.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás