fbpx
- Reklama -
DomáceCigánikova šíri HOAXY v súvislosti s údajným očkovaním M....

Cigánikova šíri HOAXY v súvislosti s údajným očkovaním M. Uhríka a R. Fica

-

Cigánikova šíri HOAXY v súvislosti s údajným očkovaním M. Uhríka a R. Fica

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Nový deň, nové témy, ktoré hýbu internetom na Slovensku. Počas víkendu pribudli na sociálnych sieťach správy o očkovacích certifikátoch dvoch politikov. Ako reaguje Slovensko.Digital, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o podvrhy.

Zdieľania údajného certifikátu Milana Uhríka a Roberta Fica s textom, že unikol ich GreenPass, si získali pozornosť občianskeho združenia Slovensko.Digital. „Stránka, na ktorej sú zverejnené tieto kódy, šikovne zavádza čitateľov, pretože odkazuje na aplikácie, ktoré v skutočnosti neoverujú, či QR kód je platný. Zobrazujú len obsah QR kódu, ale neoverujú to, či bol podpísaný autoritou NCZI. Ak si vyskúšate tieto kódy overiť skutočnou aplikáciou OverPass, tak zistíte, že sú neplatné,“ uvádza združenie na sociálnych sieťach.

Nižšie je spomenutý, už zmazaný status Cigánikovej (SaS):

- reklama -

Bez skutočného oskenovania QR kódu v aplikácii nemôžete vedieť, či je QR kód platný, uvádza združenie s tým, že ani bez overenia totožnosti nemôžete vedieť, či to je QR kód niekoho iného. „Hovorí nám táto situácia niečo o tom, či sú títo poslanci zaočkovaní? Nie. Hovorí to niečo o tom, či sú títo poslanci nezaočkovaní? Tiež nie. Takéto neplatné QR kódy si vie vyrobiť dnes zjavne hocikto a pokiaľ sa nebudú poriadne kontrolovať (oskenovaním a overením totožnosti), tak to celé ani nemôže fungovať. Toto však nie je žiadna novinka, EÚ, ktorá tieto kódy vytvorila, to hovorí už od začiatku,“ pripomína Slovensko.Digital.

Aplikácia na QR kódy mohla byť už pred polrokom?

Aplikácia na QR kódy mohla byť k dispozícii už pred polrokom, napriek platným vyhláškam Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) však nie je dodnes poriadne nasadená. Upozornila na to v pondelok v tlačovej správe IT Asociácia Slovenska (ITAS) spoločne s Republikovou úniou zamestnávateľov (RÚZ) s tým, že aplikácia, ktorú predstavitelia zamestnávateľských zväzov v januári 2021 ponúkli vláde, by obsahovala najaktuálnejšie informácie o výsledkoch testovania, očkovaní či prekonaní COVID-19 v podobe anonymizovaného QR kódu.

Zdroj: cas.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. Táto negramotna… Koho už len zaujíma, či je niekto očkovany experimentálnou vraj vakcínou, ak nie človeka, ktorý na tom zarába? Ako poslankyňa si dovoľuje porušiť len tak GDPR?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás