fbpx
- Reklama -
ZahraničnéChystá sa nebezpečné politické rozhodnutie, ktoré môže mať fatálne...

Chystá sa nebezpečné politické rozhodnutie, ktoré môže mať fatálne následky?

-

Chystá sa nebezpečné politické rozhodnutie, ktoré môže mať fatálne následky?

Washington 20. novembra (TASR) – Ukrajina by mala pokračovať v implementácii reforiem, ktoré jej skôr či neskôr zabezpečia vstup do NATO, a to aj napriek tomu, že Severoatlantická aliancia zatiaľ nenašla politický konsenzus o členstve Ukrajiny, uviedol počas svojej piatkovej návštevy Washingtonu ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.


      Podľa korešpondenta agentúry Ukrinform Reznikov povedal, že „rozhodnutie o vstupe Ukrajiny do NATO môže byť prijaté len na základe konsenzu spojencov – a bude to politické rozhodnutie“. Takéto politické rozhodnutie však podľa neho zatiaľ nemajú spojenci na programe.


      „To však neznamená, že by sme mali zabudnúť na ustanovenia ukrajinskej ústavy, že naším cieľom a úlohou je vstup do NATO, a to nielen v záujme bezpečnosti. NATO nie je len vojenská aliancia, je to otázka rozvoja demokracie, ekonomiky, humanitárnych otázok,“ zdôraznil Reznikov. Úlohou Ukrajiny je preto podľa neho uskutočniť svoje reformy, aby bola fakticky pripravená na členstvo v Severoatlantickej aliancii. „A skôr či neskôr padne politické rozhodnutie,“ dodal Reznikov.

- reklama -


      Minister obrany Reznikov uskutočnil v dňoch 18. až 19. novembra vo Washingtone niekoľko dôležitých stretnutí s vedením Pentagónu, ministerstva zahraničných vecí, ako aj na pôde Kongresu. Diskutoval najmä o možnostiach posilnenia strategického partnerstva medzi USA a Ukrajinou, ako aj o praktickom uplatňovaní mechanizmov na podporu Ukrajiny.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás