fbpx
DomáceČesko predĺži hraničné kontroly so Slovenskom o 20 dní

Česko predĺži hraničné kontroly so Slovenskom o 20 dní

-

Česko predĺži hraničné kontroly so Slovenskom o 20 dní

Praha 5. októbra (TASR) – Česko predĺži dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom o 20 dní, teda do 28. októbra vrátane. O rozhodnutí vlády v stredu informoval český minister vnútra Vít Rakušan, informuje spravodajkyňa TASR v Prahe.

- reklama -

Obnovenie kontrol podľa Rakušana už prinieslo výsledky. „Trend posledných dní ukazuje, že počet ilegálnej migrácie na území Českej republiky klesá,“ povedal minister.

Česká polícia od začiatku kontrol zadržala viac ako 30 prevádzačov, v utorok ich zaistili päť. V niekoľkých prípadoch museli policajti na zastavenie auta použiť donucovacie prostriedky, v jednom prípade sa policajná naháňačka s prevádzačom skončila dopravnou nehodou.

Rakušan opakovane zdôraznil, že nejde o krok proti Slovenskej republike a pripomenul, že o riešení situácie Praha s Bratislavou rokuje. O ďalších krokoch chcú hovoriť budúci týždeň.

„Od nedele bude nasadených 80 vojakov v činnej službe,“ povedal Rakušan s tým, že doteraz kontroly robili príslušníci polície a colnej správy.

Česká republika zaviedla 29.10. dočasné kontroly na hraniciach so Slovenskom pre stúpajúci počet najmä sýrskych utečencov, ktorí smerujú do Nemecka a Rakúska. Kontroly sa robia na 27 bývalých hraničných priechodoch aj na tzv. zelenej hranici.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás