fbpx
- Reklama -
EkonomikaCeny zemného plynu v Európe počas dvoch dní vyskočili...

Ceny zemného plynu v Európe počas dvoch dní vyskočili o 20 %

-

Ceny zemného plynu v Európe počas dvoch dní vyskočili o 20 %

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Amsterdam/Moskva 26. júla (TASR) – Ceny zemného plynu v Európe počas dvoch dní vyskočili o 20 %. Dôvodom bolo, že Rusko ešte viac obmedzuje dodávky plynu. Moskva sa totiž snaží zneužívať dodávky energií ako zbraň. TASR o tom informuje na základe správy Financial Times.

- reklama -

Cena referenčného európskeho kontraktu na plyn s dodávkou v nasledujúcom mesiaci na burze v Amsterdame v utorok stúpla približne o 10 % na 195 eur za megawatthodinu (MWh) a dostala sa na najvyššiu úroveň od začiatku marca. Európske ceny plynu sú viac než päťnásobne vyššie než pred rokom.

Ruský koncern Gazprom v pondelok popoludní oznámil, že od stredy (27. 7.) zníži dodávky plynu cez Nord Stream 1 na 33 miliónov kubických metrov (m3), čo je približne 20 % jeho kapacity. Údajným dôvodom je odstávka ďalšej turbíny, ktorá má ísť na údržbu.

„Každý na trhu očakával zníženie ruských dodávok,“ uviedol analytik S&P Global Commodity Insights.

„Trh však nepočítal s tým, že dodávky klesnú tak rýchlo.“

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás