fbpx
- Reklama -
Top udalosťCasus belli?: Litva blokuje prístup ku Kaliningradu, Rusko sľubuje...

Casus belli?: Litva blokuje prístup ku Kaliningradu, Rusko sľubuje reakciu

-

Casus belli?: Litva blokuje prístup ku Kaliningradu, Rusko sľubuje reakciu

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Moskva 21. júna (TASR) – Ruské ministerstvo zahraničných vecí si v utorok predvolalo veľvyslanca EÚ v Moskve Markusa Ederera za „protiruské obmedzenia“ v podobe zákazu prepravy ruského tovaru cez územie Litvy do Kaliningradskej oblasti. TASR informuje podľa správy agentúry AFP.

- reklama -

„Bola zdôraznená neprípustnosť takýchto krokov, ktoré narušujú príslušné právne a politické záväzky Európskej únie a vedú k eskalácii napätia,“ uviedol ruský rezort diplomacie vo vyhlásení. Moskva žiada, aby Litva tieto obmedzenia okamžite zrušila.

Ederer po stretnutí s ruskými predstaviteľmi uviedol, že vyzval Moskvu, aby „zachovala pokoj a vyriešila tento problém diplomaticky“, uviedla AFP s odvolaním na ruskú agentúru TASS.

Tajomník Rady bezpečnosti Ruskej federácie Nikolaj Patrušev v utorok povedal, že Rusko na nepriateľské akcie Litvy určite zareaguje. Moskva podľa jeho slov pripravuje „adekvátne opatrenia“, ktoré budú prijaté čoskoro. „Ich dôsledky budú mať veľmi negatívny dosah na obyvateľstvo Litvy,“ dodal.

Kaliningradská oblasť, ktorá sa nachádza medzi Poľskom a Litvou, je mimoriadne militarizovaná. Tento región na pobreží Baltského mora je základňou ruskej Baltskej flotily, približuje AFP. Moskva tvrdí, že tam rozmiestnila balistické rakety typu Iskander, ktoré môžu niesť jadrové hlavice.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás