fbpx
- Reklama -
DomáceČaputová samozrejme súhlasí s blokovaním webov aj naďalej

Čaputová samozrejme súhlasí s blokovaním webov aj naďalej

-

Čaputová samozrejme súhlasí s blokovaním webov aj naďalej

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 24. júna (TASR) – Možnosť blokovania škodlivých webov sa predĺži do 30. septembra. Vyplýva to z novely zákona o kybernetickej bezpečnosti, ktorú v piatok podpísala prezidentka Zuzana Čaputová. Informoval o tom jej hovorca Martin Strižinec.

- reklama -

Inštitút blokovania zatiaľ platí do konca júna. Využíva ho Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) na zamedzenie šíreniu škodlivého obsahu na internete. Parlament ho zaviedol v rámci balíka opatrení súvisiacich so situáciou na Ukrajine.

„V dôsledku pokračujúceho konfliktu je potrebné časové obdobie, počas ktorého je Národný bezpečnostný úrad oprávnený využívať svoju právomoc, predĺžiť,“ vysvetlili svoj návrh predkladatelia novely. Na Slovensku sa podľa nich rozmohlo šírenie dezinformácií a podvodných statusov, ktorých cieľom je zahmlievať a spochybňovať realitu, ovplyvňovať verejnú mienku a nahrávať ruskej propagande pri informovaní o vojne na Ukrajine.

Za škodlivý obsah sa považuje programový prostriedok alebo údaj, ktorý zapríčiňuje alebo môže zapríčiniť kybernetický bezpečnostný incident. Zákon tiež hovorí, že škodlivou aktivitou sa rozumie akákoľvek činnosť, ktorá zapríčiňuje alebo môže zapríčiniť kybernetický bezpečnostný incident, podvodnú činnosť, odcudzenie osobných údajov alebo citlivých údajov, závažné dezinformácie a iné formy hybridných hrozieb.

Novela bude účinná od 30. júna.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

5 COMMENTS

  1. tá čapapuča bola trápna ešte ako 17 ročmá dcéra Strapáka, majstra, podvodníka to ešte zo skládky pezinskej..
    ale je bohužiaľ aj našou vizitkou ………….. pretože Slováci už mali dávnejšie vymyté mozgy… ,resp. inak by sa neboli dostali k tzv. moci dnešní primitívi.. ako naši legalizovaní zastu-pičí !!!

  2. Caputova jenjaternica. ona ma pristup vsade a druhy nech necita.tak zruste remisovu, naco ju mame, tablety sme dochodcovia nedostali, neviem komu davali, asi svojim a jaternica tiez dovoli len svojim citat…Este ze patrim do vzdelanej kategorie a nerobi mi problem zahranicie, co som rada, od tial sa dozviem viac , ako mi ona dovoli,.

  3. …“zamedzenie šíreniu škodlivého obsahu“… – to je veľmi trápne a nahlúple maskovanie starej známej CENZÚRY, ku ktorej sa často uchyľujú rôzne upadajúce režimy a spoločenstvá, ktorých základom je LOŽ. Tento málo funkčný korporátny režim, ktorý sa tak rád samoľúbo chváli, ospevuje sám seba ústami svojich rôznych zamestancov (kvázi-novinári, zapredaní politici, tendenční politológovia a iní), vo svojich masmédiách už nevie ináč riešiť svoju situáciu, nevie férovo diskutovať s oponentmi a reálne riešiť veci. Cenzúra, tj. skrývanie nesúhlasných názorov a nepohodlných informácií, ďalej veci len zhoršuje, cenzúra je pre spoločnosť škodlivá.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás