fbpx
DomáceČaputová sa v Bratislave stretla s prezidentom Poľska a...

Čaputová sa v Bratislave stretla s prezidentom Poľska a Chorvátska

-

Čaputová sa v Bratislave stretla s prezidentom Poľska a Chorvátska

Bratislava 15. júna (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa v utorok stretla s poľským prezidentom Andrzejom Dudom a následne aj chorvátskym prezidentom Zoranom Milanovičom. Privítala ich v Prezidentskej záhrade.

S Dudom sa hlava štátu SR rozprávala o vnútropolitickej situácii v oboch krajinách, najmä o reformách justície. Časť rozhovoru venovali vzťahu s Ruskom a Ukrajinou a situácii v Bielorusku. Riešili aj klimatické ciele a kroky, ktoré musia krajiny spraviť k ich postupnému napĺňaniu, uviedla na sociálnej sieti.

S chorvátskym prezidentom Milanovičom sa Čaputová vrátila k samitu NATO a prebrali aj situáciu na západnom Balkáne. Podstatnú časť stretnutia venovali pandemickej situácii, pretože o pár dní začína dovolenková sezóna a Slováci odcestujú do Chorvátska. „Jednoduchšiu cestu budú mať tí, ktorí sú už zaočkovaní, ostatní budú potrebovať na prechod hraníc negatívny PCR alebo antigénový test,“ poznamenala prezidentka.

- reklama -

Lídri Poľska a Chorvátska sa v Bratislave zúčastňujú na bezpečnostnej konferencii Globsec. Svojím príhovorom ju otvorí slovenská prezidentka.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás