fbpx
DomáceČaputová sa stretla s Kolíkovou, tá sa teší, že...

Čaputová sa stretla s Kolíkovou, tá sa teší, že prezidentka ,,citlivo vníma“ problémy väzenstva

-

Čaputová sa stretla s Kolíkovou, tá sa teší, že prezidentka ,,citlivo vníma“ problémy väzenstva

Bratislava 20. decembra (TASR) – Častejšie využívanie alternatívnych trestov či zriadenie osobitného väzenského oddelenia určeného na spoločný život väznených rodičov a ich detí sa stali témou stretnutia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej, verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej a generálneho riaditeľa Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Róberta Mudrončeka s prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Informuje o tom Ministerstvo spravodlivosti (MS) SR na sociálnej sieti.

„Teším sa, že pani prezidentka vníma dôležitosť týchto tém. Rada som ju v tejto súvislosti informovala o komplexnej úprave alternatívnych trestov, ktorú riešime aj v rámci veľkej novely Trestného zákona,“ uviedla Kolíková. S prezidentkou hovorili aj o novej Koncepcii väzenstva na roky 2021 – 2030, ktorá je tiež už v legislatívnom procese.

Koncepcia podľa ministerky identifikuje nedostatky slovenského väzenstva a ponúka k nim konkrétne riešenia. „Jedným z nich je práve aj vybudovanie oddielu pre výkon trestu odňatia slobody matiek s deťmi tak, aby sa odsúdená matka mohla starať o svoje dieťa aj počas výkonu trestu odňatia slobody a nedochádzalo k traumatizujúcej separácii dieťaťa v podmienkach imitujúcich domáce prostredie,“ spresnila Kolíková.

Zdôraznila tiež, že cieľom rezortu spravodlivosti je pokračovať v humanizácii podmienok výkonu väzby a výkonu trestu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás