fbpx
NázoryČaputová s Ódorom by mohli zvážiť cestovanie vlakom, určite...

Čaputová s Ódorom by mohli zvážiť cestovanie vlakom, určite si to užijú

-

Čaputová s Ódorom by mohli zvážiť cestovanie vlakom, určite si to užijú

BRATISLAVA 7. októbra (SITA) – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) eviduje zvýšený počet migrujúcich osôb vo svojich vlakoch. V súčasnosti nie je výrazný, pričom doteraz nezaznamenala problémy s týmito ľuďmi. Pre agentúru SITA to potvrdil riaditeľ odboru komunikácie a hovorca národného vlakového osobného dopravcu Tomáš Kováč v súvislosti s dočasnými hraničnými kontrolami z dôvodu nárastu nelegálnej migrácie. Tie sú zamerané najmä na cestné priechody k susedom a náhodne aj na medzištátne vlaky.

„Naši zamestnanci nemajú právo kontrolovať štátnu príslušnosť osôb, ktoré prevážame. Dôležitá je pre nás platnosť cestovných dokladov,“ uviedol Kováč. Podľa neho prítomnosť polície vo vlakoch zatiaľ nezaznamenali, je však možné, že sa to zmení. „Čo sa týka vlakov smerujúcich do Česka, Rakúska či Poľska, tak kontroly vykonáva zahraničná polícia. Meškania v súvislosti s kontrolami v medzištátnych vlakoch na hraniciach s Českom, Rakúskom, Poľskom či Maďarskom neevidujeme,“ priblížil hovorca ZSSK.

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) agentúru SITA informovali, že námatkové kontroly v osobnej doprave by nemali mať vplyv na meškanie vlakov. „Zatiaľ sú len kontroly na hraniciach SR a Maďarska,“ podotkla riaditeľka odboru komunikácie a marketingu štátneho manažéra železničnej infraštruktúry Ria Feik Achbergerová. „Meškanie v osobnej doprave zatiaľ žiadne,“ dodala v spojitosti s kontrolami.

Česko, Poľsko a Rakúsko zaviedli hraničné kontroly od 4. októbra na desať dní pre zvýšený počet nelegálnych migrantov prichádzajúcich cez Slovensko. Vláda SR následne schválila obnovenie kontrol na južných hraniciach s Maďarskom tiež na desať dní od 5. do 14. októbra.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

3 Komentáre

  1. Je veľmi zarmucujúce, čo pripravila čaputovej vláda proti Slovensku s jej predsedom vlády maďarskej národnosti Ódorom. To všetko dokazuje, že o tejto migrácii.museli vedieť vopred, aj s ich Hamranom. Náschvál nič nerobili, preto tento problém s nelegálnou migráciou prenechali budúcej vláde, aby im to čo najviac skomplikovali. Zato by sa mali zodpovedať. Počúvala som Rádio Infovojna, zriadili sa občianske hliadky, čo si sami financujú. Zachytených nelegálnych
    migrantov odovzdávajú polícii.

    • Pičča vyyebana PiCaputova 3x urobila statny prevrat – 2021 predcasne volby su protiustavne, povereny Heger, povereny Odor. Dnes MAtohovic v RTVS poveal, ze Smeru nahnalo % povalenie vlady Sulikom. Idiot odtrhnuty od relit nepochopil, ze % nahnali odsunute predcasne volby o minimalne 10 mesiacov.

      Suhlas, ze ide o riadenu migraciu. Riadenu PiCaputovou, sefom Migracneho uradu Sorosov Orlovsky (bol sefom Otvorenej Spolocnosti), Odorom Feferonom atd. PiCaputova dnes ma kvakat u dalsieho antislovaka Kofajcica na Mrdkize, ktora patri spolu s Aktualitami a Topkami ku trojici vyvolenych medii Lipsica a Grendela…

  2. Dnes som počula v Rádiu Vlna, že už aj v hlavnom meste ich máme veľký počet a mesto čiže zrejme Vallo im ide pomáhať. Vraj matky s deťmi.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás