fbpx
DomáceČaputová požiadala premiéra Ódora o zvolanie Bezpečnostnej rady

Čaputová požiadala premiéra Ódora o zvolanie Bezpečnostnej rady

-

Čaputová požiadala premiéra Ódora o zvolanie Bezpečnostnej rady

BRATISLAVA 17. augusta (SITA) – Prezidentka Zuzana Čaputová v súvislosti s ranným zásahom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v bezpečnostných zložkách štátu požiadala predsedu úradníckej vlády Ľudovíta Ódora o zvolanie Bezpečnostnej rady. Hlava štátu očakáva, že polícia a dozorujúci prokurátor v medziach zákona rýchlo vysvetlia okolnosti prípadu a svoj postup verejnosti. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

NAKA zasahovala v dome riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča. Informáciu priniesol portál pluska.sk. Podľa ich informácií sa šéf SIS v dome nenachádzal, podrobnosti o zásahu, ani jeho príčiny nie sú známe. Podľa ich informácií tiež zadržali niekoľko členov tímu Oblúk, ktorý vyšetroval údajnú trestnú činnosť členov NAKA spojených s vyšetrovateľmi okolo Jána Čurillu. Trestná činnosť sa týkala možnej manipulácie konaní.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás