fbpx
DomáceČaputová a Naď vo svojom živle. Debatovali o samite...

Čaputová a Naď vo svojom živle. Debatovali o samite NATO

-

Čaputová a Naď vo svojom živle. Debatovali o samite NATO

 Bratislava 7. júna (TASR) – Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok prijala ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽANO). Okrem iného diskutovali aj o budúcotýždňovom samite NATO v Bruseli. Informovali o tom na sociálnej sieti.


      Minister ocenil pravidelné stretnutia s hlavou štátu o aktuálnych témach obrany a bezpečnosti. „Považujem za dôležité informovať hlavu štátu o prebiehajúcich projektoch, plánoch do budúcna a aktuálnych potrebách našich vojakov. Na druhej strane, úprimne ma zaujíma názor hlavnej veliteľky Ozbrojených síl SR na prebiehajúce aktivity rezortu,“ skonštatoval.


      Samit NATO sa má konať 14. júna v Bruseli. Očakávajú sa rozhodnutia týkajúce sa prispôsobovaniu sa Aliancie na meniace sa bezpečnostné prostredie na nasledujúce desaťročie (NATO 2030), ale aj diskusia o vývoji bezpečnosti v euroatlantickom priestore vrátane situácie na Ukrajine a v Bielorusku.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás