fbpx
NázoryBývalý poradca Pentagonu o útoku na Nord Stream: „Neboli...

Bývalý poradca Pentagonu o útoku na Nord Stream: „Neboli to Rusi“.

-

Bývalý poradca Pentagonu o útoku na Nord Stream: „Neboli to Rusi“.

Douglas McGregor, plukovník americkej armády vo výslužbe a bývalý poradca ministra obrany (2020), hovorí, že za sabotážou plynovodov NordStreams nestojí Rusko a Nemecko. V rozhovore pre You Tube americká armáda tvrdí, že zložitú operáciu, akou bola tá, ktorá sa uskutočnila v Baltskom mori, mohli vykonať iba Spojené štáty alebo Spojené kráľovstvo.

- reklama -

„Neboli to Rusi. Myšlienka, že to urobili, je podľa mňa absurdná a v skutočnosti sme to my, kto naďalej trvá na tom, že to boli oni, kto zničil svoj vlastný plynovod“, povedal bývalý americký vojenský dôstojník.

McGregor sa pýta, „kto má prospech“ z tohto atakua vylučuje možnosť, že to boli Európania, pretože na starom kontinente existuje mnoho národov, ktoré dostali ruské dodávky, vrátane Českej republiky, Rakúska, Belgicka a ďalších.

„Urobili by to Nemci? Je to veľmi nepravdepodobné“, dodal. „Musíme preskúmať, kto sú štátni aktéri, ktorí sú na to schopní. A tým mám na mysli britské kráľovské námorníctvo a americké námorníctvo“, povedal bývalý poradca Pentagonu. „Myslím si, že je to celkom jasné.“

Mcgregor zároveň pripomenul tweet, ktorý zverejnil – a potom vymazal – bývalý poľský minister zahraničných vecí a súčasný poslanec Európskeho parlamentu Radoslaw Sikorski, v ktorom poďakoval Spojeným štátom za núdzové situácie a úniky plynu, ku ktorým došlo v potrubiach plynovodného systému.

V inom publikovanom statuse sa však Sikorski priamo vrátil k oslave útoku na plynovod Nord Stream, keď zopakoval, že „proti tomuto plynovodu všetky poľské vlády bojujú už 20 rokov“.

L´Antidiplomatico

Preložila: Dana Bystrická

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás