fbpx
EsejeByť kajúcnikom sa oplatí: Záverečná časť: Doslov autora, Slovo...

Byť kajúcnikom sa oplatí: Záverečná časť: Doslov autora, Slovo vydavateľa

-

Byť kajúcnikom sa oplatí: Záverečná časť: Doslov autora, Slovo vydavateľa

Vážení čitatelia,

- reklama -

práve v týchto dňoch  sme ukončili prácu na knihe Byť kajúcnikom sa oplatí.  Budúci týždeň v stredu by mala ísť kniha do tlače a v priebehu  novembra bude k dispozícii širokej čitateľskej verejnosti. Na záver tohto seriálu, teda pripájame predslov vydavateľa, obsah knihy a doslov autora. Máte tak poslednú šancu knihu si objednať .

Slovo vydavateľa

Keď sa vo februári 2020 dostala na Slovensku k moci nová  garnitúra, mnohí voliči mali prehnané, možno aj pozitívne očakávania. Ako dnes po roku a pol vieme, takmer ničoho pozitívneho sme sa nedočkali. Naopak, krajne nekompetentná vláda sa ujala moci počas prvej vlny Covidu-19, a práve táto pandemická kríza ešte viac prehĺbila jej slabiny. Postupom času sme si zvykli na to, že našu spoločnosť vedú nepripravené, nevyzreté a hlboko nekompetentné osoby. Bohužiaľ, prekrytie permanentného a fatálneho zlyhávania súčasnej garnitúry malo byť kompenzované či zatieňované úspešným bojom s korupciou.

Práve úspechy v tejto oblasti mali pred voličmi vykompenzovať nepripravenosť novej garnitúry vládnuť. Týmto konštatovaním sa  dostávame aj k príčine, prečo vznikla táto kniha. Zásadným bodom zlomu bolo inštalovanie Daniela Lipšica na post špeciálneho prokurátora.Týmto výsostne silovým a čisto politickým aktom, keďže vláda účelovo menila zákon, koalícia presadila na tento kľúčový post neprokurátora, človeka s kolosálnym konfliktom záujmov, navyše vo výkone podmienečného trestu, človeka skrz-naskrz straníckeho, s obrovskou motiváciou dokonať svoje politické vendety, a to akýmikoľvek prostriedkami.

Keď miera hrubých nezákonností presiahla všetky prijateľné hranice, povedali sme si, že tento temný úsek našich dejín nemôžeme nechať bez kritickej reflexie. Aj preto špičkový novinár Ľudovít Števko veľmi dôkladne mapoval hrubé nezákonnosti, ktorých svedkami sme uplynulých deväť či desať mesiacov. Osobitnú úlohu pri ohýbaní práva tvorí inštitút spolupracujúcich obvinených – kajúcnikov. Odkedy ho začali orgány činné v trestnom konaní, predovšetkým Národná kriminálna agentúra (NAKA) v úzkej spolupráci s Úradom špeciálnej prokuratúry zneužívať svoje postavenie, Slovensko prestalo byť právnym štátom.

Vďaka knihe, ktorú držíte v rukách, môžete preniknúť do labyrintu intríg, zneužívania justičnej  moci v politickom zápase a dvojitých metrov. Zároveň môžete pochopiť, ako funguje systém, ktorý boj za spravodlivosť nahradil primitívnou politickou pomstou a sledovať konanie niektorých kajúcnikov, predovšetkým Ľudovíta Makóa, Borisa Beňu, Bernarda Slobodníka, či Michala Suchobu. Na stránkach tejto knihy je zachytené svedectvo o boji zákonnosti proti hrubej nezákonnosti. Dlhý a ťažký  boj medzi premotivovanými vyšetrovateľmi z NAKA zoskupených okolo vyšetrovateľa Jána Čurillu, ktorým kryl chrbát Úrad špeciálnej prokuratúry a ktorí boli vždy ochotní porušiť akékoľvek pravidlá a dosiahnuť doznania metódami, ktoré v civilizovaných krajinách nemajú miesto, proti ktorým stojí a verme, že aj naďalej bude stáť Slovenská informačná služba (SIS), ktorá už počas vedenia Vladimíra Pčolinského informovala oprávnený okruh prijímateľov o hrubých a masívne páchaných nezákonnostiach časti NAKA.

V snahe o udržanie pravého štátu jej sekundoval Úrad inšpekčnej služby, Generálna prokuratúra Slovenskej republiky, a predovšetkým šéfka „antitímu“vyšetrovateľka Diana Santusová. Súboj cynickej moci  s ľuďmi, ktorí ctia zákon a zákonnosť, je zatiaľ nerozhodný a nám neostáva nič iné, len veriť, že Slovensko ostane aj naďalej právnym štátom. V čase uzávierky tejto knihy ešte nevieme, ako to celé nakoniec dopadne. Dnes je ohrozená sama podstata právneho štátu a za jeho zachovanie je nutné bojovať všetkými prostriedkami. Naším nástrojom je pero, presnejšie povedané klávesnica počítača a cieľom otvárať oči verejnosti a pomôcť zorientovať sa nielen v komplikovanej problematike vojny policajtov, ale aby sa na základe jasných a overených informácií dozvedela, v akej spoločnosti žijeme a čo nám hrozí. Hádam naše úsilie padne na úrodnú pôdu.

V Bratislave 27.10.2021                                                           

Roman Michelko vydavateľ

 Obsah knihy

Ľudovít Števko:

Byť kajúcnikom sa oplatí

Obsah:

l.  Byť kajúcnikom sa oplatí                                                                       str. 2

2. Prominentný svedok Ľudovít Makó                                                             9

3. Égalité des armes a výhodný obchod „kajúcnika“ Sklenku                        16

4. Kajúcnik Beňa a manipulácie v trestných konaniach                                  22

5. Buď si hráč alebo sráč                                                                                28

6. Špeciálny prokurátor a jeho kajúcnici                                                          35

7. Pilot Roman a vojna policajtov                                                                    41

8. Od akcie Turecký vrch po zmarenie vyšetrovania                                       47

9. Mýtnik 3 a príbehy kajúcnych svedkov                                                       53

10. Právo v ofsajde                                                                                        59

11. Nepraví svedkovia a ich inštruktori                                                           64

12. Príbehy o spravodlivosti a kto stojí za oponou                                          68

13. Generálny prokurátor Žilinka šokuje                                                         73

14. Vojny nevedú pešiaci, ale velitelia                                                             79

15. Poplach v koalícii                                                                                     83

16. Tragické omyly slovenskej demokracie                                                      88

17. Naši chlapci sú späť                                                                                 92

18. Slovensko na ceste do spálenej zeme                                                        96

Doslov autora:

Doslov

Kajúcnici sú nedokončený príbeh. Mašinéria OĽANO sa síce v súkolí vyšetrovacieho tímu NAKA občas zadrháva, ale obvinení čurillovci pracujú na svojom piesočku ďalej, Santusová je aj po dvojnásobnom vyšetrení na detektore lži pre Romana Mikulca stále neželaná a preto nedôveryhodná osoba. Minister vnútra neakceptuje výsledky na polygrafe Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) a Santusovej neverí aj keby prešla ďalšími desiatimi vyšetreniami. Nemôže, lebo by priznal, že je pôvodcom tzv. vojny policajtov, že zmarenie vyšetrovania svedkov zo zločineckej skupiny takáčovcov ide na jeho vrub.

Ak k tomu prirátame protizákonné praktiky elitných vyšetrovateľov z NAKA, ktorí patria pod rezort vnútra, jeho vina by vzrástla do neudržateľných rozmerov.Schopná vyšetrovateľka inšpekčnej služby je jeho zlé svedomie. Preto stále splieta subjektívne fámy o pochybeniach Santusovej a stále hľadá aspoň trochu uveriteľné možnosti ako sa jej zbaviť.Vraj porušila predpis, keď sa dala individuálne vyšetriť na polygrafe Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) a nie v Kriminalistickom expertíznom ústave (KEÚ) Policajného zboru.

NBÚ oponuje: Vyšetrenie Santusovej na detektore lži vykonal štátny úrad na žiadosť ministerstva vnútra. Zúčastnili sa ho traja pracovníci NBÚ a traja pracovníci Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ, presnejšie Úradu inšpekčnej služby a otázky pre polygraf dodalo ministerstvo vnútra. Obe strany podpísali zápisnicu a finálne vyhodnotenie tiež realizoval rezort vnútra. 

Ukázalo sa, že ktosi tu nehorázne klame a nie je to NBÚ a už vôbec nie vyšetrovateľka Santusová, ktorá podľa objektívneho zistenia hovorila pravdu a postupovala vždy v súlade so zákonom.

Za rozpravou o kajúcnikoch by sme mohli dať bodku, keby tu nebolo tak veľa nevysvetlených a nedokončených prípadov obvinených ľudí v kolúznej väzbe, ktorí sa dožadujú spravodlivosti, keby tu nebolo toľko vážnych podozrení z nezákonnosti vo vyšetrovaní, keby tu neboli pochybnosti o rozhodnutiach špeciálnych prokurátorov a sudcov spolupracujúcich s vyšetrovateľmi. Stav, ktorý by sme len ťažko mohli nazvať inak ako prívlastkom bezprávny, naďalej pretrváva. Koniec tohto neutešeného stavu však príde, koleso času sa krúti čoraz rýchlejšie.

Vydanie knihy Ľudovíta Števka Byť kajúcnikom sa oplatí Môžete podporiť viacerými spôsobmi Ak na účet: SK92 7500 0000 0003 2623 8393 pošlete podľa Vášho uváženia a Vašich možností sumu:

• 5 eur (variabilný symbol 005), ak chcete len podporiť vydanie knihy

• 10 eur (variabilný symbol 010), ak ste z Bratislavy alebo z Košíc, po vydaní knihy si ju vyzdvihnete osobne v určených časoch vo Vydavateľstve Spolku slovenských spisovateľov na Cukrovej 14 v Bratislave, číslo dverí 522 alebo v Komunitnej knižnici DAV DVA na Hlavnej 68 v Košiciach

• 12 eur (variabilný symbol 012), ak ste mimo Bratislavy či Košíc a knihu Vám zašleme poštou .

Na mailovú adresu: byt.kajucnikom.sa.oplati@gmail.com zašlite, prosím, svoju adresu, aj dátum, kedy ste knihu zaplatili, prípadne, či ste z Bratislavy alebo Košíc s tým, že knihu si potom vyzdvihnete.

Pri platbe zadajte variabilný symbol podľa sumy 005, 010 alebo 012 a do správy pre prijímateľa pri platbe napíšte, prosím, svoju mailovú adresu.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. Pekný deň,

    mala by som záujem o knihu „Byť kajúcnikom sa oplatí“, avšak netuším, akým spôsobom by som sa k nej mohla dostať:-)) Mal by to byť darček pre ocina k Vianociam. Vopred veľmi pekne ďakujem za radu a prípadne link na stránku, kde je možné si knižku objednať.

    S úctou a prianím veľa výdrže pri snahe odargumentovať nezmysly súčasnej doby Michaela Galia Pallayová

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás