DomáceBude Matovič hlavou schémy Čaputovej ďalšieho nezvolenia? Tí dvaja...

Bude Matovič hlavou schémy Čaputovej ďalšieho nezvolenia? Tí dvaja idú kvalitne do seba

-

spot_img

Bude Matovič hlavou schémy Čaputovej ďalšieho nezvolenia? Tí dvaja idú kvalitne do seba

Prezidentka si nevie predstaviť, že by podpísala Matovičovu odmenu za voľby

        Bratislava 1. apríla (TASR) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová si nevie predstaviť, že by podpísala prípadný zákon týkajúci sa 500-eurovej odmeny za účasť vo voľbách. Zdôraznila, že financie aktuálne na Slovensku chýbajú vo viacerých oblastiach a je potrebné starostlivo zvážiť ich cielené poskytovanie. Vyplýva to z jej piatkového (31. 3.) vyjadrenia pre médiá v Trebišove.


        „Takéto nápady, ktoré majú obrovský dosah na verejné financie, majú byť najskôr päťkrát zvážené, až potom vyslovené,“ poznamenala hlava štátu. Podotkla, že napríklad na východe Slovenska chýbajú financie okrem iného na dobudovanie potrebných lôžok v nemocniciach pre deti a niekto sníva o miliardách eur na projekt, ktorý by mohol byť aj právne sporný.


        Národná rada SR počas týždňa odmietla novelu z dielne lídra OĽANO Igora Matoviča, ktorá obsahovala odmenu za účasť vo voľbách. Matovič však pred hlasovaním návrh opätovne predložil do parlamentu. Navyše vyhlásil, že jeho hnutie vstúpi po septembrových parlamentných voľbách len do takej vládnej koalície, ktorá sa zaviaže vyplatiť odmenu 500 eur každému, kto sa na týchto voľbách zúčastnil.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

5 Komentáre

  1. Už zabudla pani prezidentka na miliardy ktoré podpísala a podpisuje na covidové šialenosti, nákupy zbraní, záruky SR za cudzie pôžičky, lízingy pre ukrajinskú vojnu. Na mňa sa tieto kreatury vykašľali. Dúfam, že ich to dobehne!

  2. Ľudia si peniaze zaslúžia. Naviac sami rozhodnú, na čo ich minú. No podstatne je naštartovať reflexiu, sebareflexiu, vlastne rozhodnutie, využiť svoj mentálny potenciál, obuť sa a ísť voliť. Postupne takto prekonávať bezmocnosť. Manipulátorov.

    • Veľa bude záležať od protikandidáta. Lebo bohužiaľ väčšina národa sa s Harabinom nestotožňuje. Drgonec podľa mňa nieje medzi bežnými ľuďmi známy. A ak Hlas nasadí Weissa tak to bude úplne v prdeli.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás