fbpx
DomáceBude čo darovať? Rezort obrany plánuje nákup 51 stanových...

Bude čo darovať? Rezort obrany plánuje nákup 51 stanových súprav za 9,4 milióna eur

-

Bude čo darovať? Rezort obrany plánuje nákup 51 stanových súprav za 9,4 milióna eur

        Bratislava 11. marca (TASR) – Ministerstvo obrany (MO) SR plánuje nakúpiť pre vojakov 51 stanových súprav za 9,4 milióna eur. Vyplýva to z uzavretej rámcovej dohody. Stanová súprava zahŕňa tri stany s pevnou konštrukciou, vykurovacie agregáty, klimatizáciu, elektrocentrálu a transportné boxy. Ako priblížila pre TASR hovorkyňa rezortu Martina Kakaščíková, v Ozbrojených silách (OS) SR sú tieto stany zavedené od roku 2020.


        „Obstarané stany budú využité na zabezpečenie ubytovania jednotiek OS SR v poľných podmienkach pri plnení úloh výcviku, plnení úloh domáceho a medzinárodného krízového manažmentu a v období krízovej situácie. Časť obstaraných ubytovacích stanov (v počte desať súprav) bude využitá na zabezpečenie ubytovania v rámci budovania stanového kempu Sliač,“ načrtla hovorkyňa.


        Dodávateľom stanov má byť trenčianska firma Zepelin. Stanové súpravy budú postupne dodávať na základe čiastkových kúpnych zmlúv vychádzajúcich z rámcovej dohody.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás