fbpx
TV VV(aktualizované) Brífing Matoviča po stretnutí s Ódorom. Čo od...

(aktualizované) Brífing Matoviča po stretnutí s Ódorom. Čo od neho požaduje?

-

(aktualizované) Brífing Matoviča po stretnutí s Ódorom. Čo od neho požaduje?

https://www.ta3.com/clanok/267592/brifing-hnutia-oano-a-priatelia-po-stretnuti-s-predsedom-vlady-odorom

MATOVIČ: Od premiéra a prezidentky požadujeme, aby nezrušili podporu 200 eur na dieťa

BRATISLAVA 3. júna (SITA) – Chceme od premiéra Ľudovíta Ódora a prezidentky Zuzany Čaputovej garanciu, že nezrušia 200 eur na dieťa. Pretože prezidentka a jej Progresívne Slovensko bojovalo proti tejto podpore. Druhá požiadavka je, aby premiér ponechal 500 eur pre voličov, ktorí pôjdu 30. septembra voliť, aby zabojoval o život demokratického Slovenska. Povedal to po rokovaní s premiérom Ódorom predseda hnutia Obyčajní ľudia, nezávislé osobnosti a priatelia (OĽaNO) Igor Matovič.

Premiér na rokovaní informoval, ako si predstavuje vyskladať programové vyhlásenie vlády a za akých podmienok by ho hnutie OĽaNO bolo ochotné podporiť. Len v prípade, že podporí obe požiadavky, bude hnutie súhlasiť s programových vyhlásením, podotkol Matovič.

Na otázku, či sa Matovič nebojí, že prídu voliť aj ľudia, ktorí len chcú získať 500 eur Matovič povedal, že robí už dlho v politike presný opak toho, čo chce predseda strany Smer-sociálna demokracia Róbert Fico. „Róbert Fico chce minimalizovať volebnú účasť a vie prečo a my ju chceme maximalizovať a tiež vieme prečo,“ povedal Matovič.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img
spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

spot_img

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás