fbpx
ZahraničnéNemecko: Na univerzite v Heidelbergu sa strieľalo, páchateľ spáchal...

Nemecko: Na univerzite v Heidelbergu sa strieľalo, páchateľ spáchal samovraždu

-

Nemecko: Na univerzite v Heidelbergu sa strieľalo, páchateľ spáchal samovraždu

Berlín 24. januára (TASR) – Na univerzite v nemeckom meste Heidelberg v spolkovej krajine Bádensko-Württembersko sa v pondelok strieľalo. Informovala o tom miestna polícia, podľa ktorej páchateľ zranil v prednáškovej sále „dlhou strelnou zbraňou“ niekoľko ľudí.

Podľa informácií agentúry DPA išlo o osamoteného páchateľa, ktorý útočil v amoku strelnou zbraňou s dlhou hlavňou. Internetové vydanie nemeckého denníka Bild uviedlo, že k streľbe došlo v časti Neuenheimer Feld, kde sa nachádzajú prírodovedecké fakulty heidelbergskej univerzity. Miesto útoku polícia úplne uzavrela.

Presný počet zranených ani rozsah ich zranení nebol bezprostredne známy. Páchateľ je podľa agentúry DPA mŕtvy. Denník Bild informoval, že po streľbe obrátil zbraň proti sebe. Polícia podrobnosti o priebehu útoku doposiaľ nezverejnila.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás