fbpx
- Reklama -
DomáceNa Slovensku pribudlo 704 pozitívnych PCR testov

Na Slovensku pribudlo 704 pozitívnych PCR testov

-

Na Slovensku pribudlo 704 pozitívnych PCR testov

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 19. apríla (TASR) – Prostredníctvom 3331 vykonaných RT-PCR testov odhalili v pondelok (18. 4.) na Slovensku 704 prípadov nákazy novým koronavírusom. Pribudlo 14 obetí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií (NCZI) na webe covid-19.nczisk.sk.

- reklama -

Hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová doplnila, že pozitívny výsledok antigénového testu malo za predchádzajúci deň 88 ľudí.

V nemocniciach je podľa jej slov 1276 pacientov s ochorením COVID-19, na JIS a OAIM je 109 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 34 osôb. „Viac ako 63 percent z hospitalizovaných nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky,“ ozrejmila hovorkyňa.

Dodala, že tretiu dávku vakcíny dostalo v pondelok päť ľudí, druhou dávkou sa zaočkovalo 129 osôb.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás