fbpx
- Reklama -
DomáceAj štvrtého vyšetrovateľa NAKA Štefana Mašina zobral súd do...

Aj štvrtého vyšetrovateľa NAKA Štefana Mašina zobral súd do väzby

-

Aj štvrtého vyšetrovateľa NAKA Štefana Mašina zobral súd do väzby

Bratislava 16. septembra (TASR) – Aj štvrtého obvineného vyšetrovateľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Štefana M. zobral sudca pre prípravné konanie Okresného súdu (OS) Bratislava III do väzby. Rozhodnutie nie je právoplatné. O sťažnostiach obvineného a prokurátora bude rozhodovať Krajský súd (KS) v Bratislave. TASR o tom informoval hovorca KS v Bratislave Pavol Adamčiak.

„Okresný súd Bratislava III vzal do väzby obv. Š. M. a to z dôvodov tzv koluznej väzby. Súd nenahradil väzbu dohľadom PaMU, neprijal písomný sľub obvineného. Obvinený ako aj prokurator podali sťažnosť, o ktorej po doručení bude rozhodovať Krajský súd v Bratislave,“ uviedol hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Obvinených vyšetrovateľov NAKA Jána Čurillu, Pavla Ďurku a Milana Sabotu, ako aj povereného šéfa Inšpekcie Petra Scholza, vypočul sudca už v noci. Posúdenie návrhu na väzbu Mašina si nechal sudca Juraj Kapinaj na dnešné popoludnie.

- reklama -

Mašina po pondelkovom zadržaní obvinil vyšetrovateľ zo špeciálneho tímu inšpekcie, že sa mal podobne ako jeho traja kolegovia podieľať na snahe stíhať práve členov tohto tímu na inšpekcii. Vyšetrovatelia NAKA pripravili realizačný návrh na začatie trestného stíhania pre korupciu a iné trestné činy.

Podľa tímu inšpekcie to bolo vymyslené trestné činy a korupcia sa tam mala uviesť len preto, aby prípad dozorovala Špeciálna prokuratúra. Vyšetrovateľ Inšpekčného tímu tvrdí, že malo ísť o protiakciu na zakrytie trestnej činnosti údajne páchanej príslušníkmi NAKA. javascript:“;

Mašina obvinili preto, že práve on podpísal uznesenie o začatí trestného stíhania, smerujúce proti členom tímu inšpekcie.

Zdroj: TASR, Aktuality.sk

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás