fbpx
DomáceSynovca exministra P. Žigu Štefana Žigu prepustili z väzby...

Synovca exministra P. Žigu Štefana Žigu prepustili z väzby na slobodu

-

Synovca exministra P. Žigu Štefana Žigu prepustili z väzby na slobodu

Bratislava 9. februára (TASR) – Podnikateľa Štefana Ž., obvineného z pokračovacieho zločinu podplácania, prepustil Najvyšší súd (NS) SR z väzby na slobodu. Senát dospel k záveru, že u obvineného pominuli obavy z ovplyvňovania svedkov, znalcov či spoluobvinených a tiež z pokračovania v trestnej činnosti. TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.

Senát NS SR na neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie Špecializovaného trestného súdu z 21. januára. „Senát dospel k záveru, že obava, že obvinený bude pôsobiť na svedkov, znalcov, spoluobvinených alebo inak mariť objasňovanie skutočností závažných pre trestné stíhanie, nie je dôvodná,“ priblížila hovorkyňa. Súd nevidí dôvod ani na pokračovaciu väzbu.

Štefan Ž. bol zadržaný vlani v septembri. Má byť v príbuzenskom vzťahu s exministrom hospodárstva a súčasným poslancom Národnej rady SR Petrom Žigom.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás