fbpx
- Reklama -
DomáceBoris Susko: Minister má vyvodiť zodpovednosť za podozrenia o...

Boris Susko: Minister má vyvodiť zodpovednosť za podozrenia o manipulácii svedkov

-

Boris Susko: Minister má vyvodiť zodpovednosť za podozrenia o manipulácii svedkov

Vážení čitatelia,

neustále sa snažíme zlepšovať sa a prinášať vám čoraz väčšie množstvo kvalitnejších informácií. Prednedávnom sme pridali spravodajstvo z regiónov, od júna však pripravujeme podstatne zásadnejšiu zmenu - pravidelné podcasty na rôzne témy, ktoré sa týkajú našej spoločnosti (ekonomika, investigatíva – vyšetrovacia žurnalistika, kultúra) či aktuálne podcasty o našej spoločnosti so zaujímavými hosťami.

Bez vašej podpory to však nebude možné. Potrebujeme technicky vybudovať podcastové štúdio a vybudovať tím pravidelných spolupracovníkov, ktorí budú pre Vás podcasty pripravovať. Zvážte teda možnosť podpory našej práce podľa vašich možností, odmeníme sa Vám kvalitným a nezávislým obsahom.

Podporte nás pravidelnou čiastkou 4, 6 či 10 eur mesačne na č. účtu:


IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Bratislava 16. júna (TASR) – Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) by mal vyvodiť politickú zodpovednosť, pretože nesie zodpovednosť za to, čo sa v polícii deje, ako aj za podozrenia o manipulácii svedkov. Vyhlásil to poslanec Boris Susko (Smer-SD) v pléne Národnej rady (NR) SR počas diskusie o odvolávaní ministra vnútra. Dúfa, že sa všetky podozrenia náležite vyšetria, v tejto súvislosti žiada aj právnu zodpovednosť. Ako poslanec však žiada od Mikulca aj vyvodenie politickej zodpovednosti. Hovorí, že politici odstupovali v minulosti za menej závažné kauzy.

Susko tiež kritizoval neprítomnosť ministra v pléne. Je to podľa neho neúcta voči parlamentu, ktorý je nadriadený vláde. Údajné manipulovanie svedkov v trestných konaniach považuje za obrovský škandál, bezpečnostné riziko, ako aj útok na práva, ktoré sú chránené Ústavou SR. „Počuli sme množstvo argumentov a dôkazov, ktoré hovoria o tom, že v rámci trestných konaní sa manipulujú výpovede svedkov, a to tak, aby sa dosiahol stav, keď sa tieto výpovede budú vzájomne zhodovať, aby sa dosiahlo väzobné stíhanie konkrétnych osôb a prípadne aj ich následné odsúdenie,“ priblížil poslanec.

Zdôraznil závažnosť podozrení a nebezpečnosť takýchto praktík. Rovnako ako ďalší opoziční poslanci hovorí o vojne v polícii. Bude podľa neho veľmi zaujímavé, ako podozrenia a dôkazy o situácii v bezpečnostných zložkách a o manipulácii vyšetrovania kompetentné orgány vyšetria.

- reklama -

Do diskusie sa zapojil aj Suskov stranícky kolega Marián Kéry. Kritizuje, že tzv. profesionálni udavači sú schopní povedať čokoľvek na kohokoľvek, len aby sa vyhli trestom. „A je to podľa vás z našej strany nejaké politikárčenie, keď hovoríme, že toto neobstojí?“ pýtal sa koalície. Orgány činné v trestnom konaní musia mať podľa neho istým spôsobom zviazané ruky, a to zákonom. „Inak je to svojvôľa,“ dodal. Myslí si, že je tu snaha pomocou udavačov dostať za mreže kohokoľvek, kto je nepohodlný.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás