ZahraničnéBordel na Ukrajine: Zelenskyj odvolal ministra obrany Reznikova

Bordel na Ukrajine: Zelenskyj odvolal ministra obrany Reznikova

-

Bordel na Ukrajine: Zelenskyj odvolal ministra obrany Reznikova

UKRAJINA: Prezident odvolal ministra obrany Oleksija Reznikova

BRATISLAVA 4. septembra (SITA) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj odvolal Oleksija Reznikova z postu ministra obrany. Vo funkcii ho nahradí súčasný šéf Fondu štátneho majetku Ukrajiny Rustem Umerov, ktorý sa okrem iného zúčastnil na mierových rokovaniach na začiatku vojny. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

„Som presvedčený, že ministerstvo potrebuje nové prístupy a ďalšie formáty interakcie s armádou aj celkovou spoločnosťou,“ vyjadril sa vo večernom príhovore na margo zmeny na čele rezortu Zelenskyj.

Samotný Reznikov neskôr na sociálnej a mikroblogovacej sieti X, predtým známej ako Twitter, potvrdil, že predsedovi parlamentu odovzdal svoj rezignačný list. „Bolo mi cťou slúžiť ukrajinskému ľudu a pracovať pre ukrajinskú armádu počas ostatných 22 mesiacov, najťažšieho obdobia v modernej histórii Ukrajiny,“ napísal na platforme.

Reznikov bol na čele ministerstva obrany od decembra 2021, teda ešte pred spustením ruskej invázie na Ukrajinu. Päťdesiatsedemročný politik sa od začiatku vojny na Ukrajine stal známou osobnosťou, je medzinárodne uznávaný, pravidelne sa zúčastňoval na stretnutiach so západnými spojencami a hral kľúčovú rolu pri lobovaní za ďalšiu vojenskú techniku Ukrajine. Ukrajinské médiá uvádzajú, že by sa teraz mohol stať novým veľvyslancom Ukrajiny v Londýne, keďže tam má dobré vzťahy s poprednými politikmi.

Odvolanie Reznikova sa už istý čas očakávalo. Minulý týždeň Reznikov povedal novinárom, že sa s prezidentom Zelenským pozerali na ďalšie pozície.

Odborníci konštatujú, že zmeny na ukrajinskom ministerstve obrany pravdepodobne nepovedú k nejakým výrazným zmenám v bojovej stratégii, keďže vojenskú kampaň má pod dohľadom hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj.

https://www.bbc.com/news/world-europe-66702893

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás