fbpx
- Reklama -
NázoryBlaha OSTRO o čistkách v RTVS: Vláda likviduje nepohodlných...

Blaha OSTRO o čistkách v RTVS: Vláda likviduje nepohodlných novinárov!

-

Blaha OSTRO o čistkách v RTVS: Vláda likviduje nepohodlných novinárov!

Ide o politické čistky a zbavovanie sa pre súčasnú vládu nepohodlných novinárov? I takúto otázku vzniesli do spoločnosti kroky vedenia verejnoprávnej televízie, ktoré sa rozhodlo urobiť personálne čistky!

Dôvodom prečo „padali hlavy“ novinárov v RTVS, bolo odvysielanie priameho prenosu z prejavu opozičného lídra a predsedu strany Smer-SD Roberta Fica. Ten na straníckom sneme počas 17. novembra hovoril o smerovaní strany a ďalších krokoch, ktoré strana urobí v roku 2023 a pred príchodom parlamentných volieb.

Blaha: Ide o politické čistky!

Na tieto kroky reaguje aj podpredseda Smeru a poslanec narodnej rady Ľuboš Blaha. Ten otvorene hovorí o cielených politických čistkách zo strany vlády Eduarda Hegera a prezidentky Zuzany Čaputovej.

- reklama -

RTVS vyhodila šéfku spravodajstva a ďalších novinárov za to, že spravodajský kanál STV odvysielal priamy prenos z príhovoru Roberta Fica na sneme Smeru. Tomuto oni hovoria sloboda a demokracia. Už si ani lepší deň na takúto odpudivú politickú čistku nemohli nájsť – 17. novembra. To dokonale vystihuje celé to ich pokrytectvo.“

Blaha v kritike vlády pokračuje: „Oháňajú sa slobodou a demokraciou, nadávajú na socializmus a vyplakávajú o právach novinárov a potom bum, rovno na výročie Nežnej politicky odkrágľujú novinárov za to, že si robia svoju robotu. Lebo či sa to niekomu páči alebo nie, je povinnosťou verejnoprávnej televízie informovať verejnosť nielen o snemoch vládnych strán, ale aj o snemoch opozície na spravodajskom kanále je to úplný štandard.“

„Fico je legitímny líder opozície“

Robert Fico je bývalý viacnásobný premiér, ktorý bude onedlho pravdepodobne opäť stáť na čele vlády. Prečo by verejnosť nemala poznať jeho názory a posolstvá Smeru?“ dodáva Blaha vo svojom príspevku na sociálnej sieti Telegram.

Reagoval i Fico

„V Slovenskej televízii vyhodili celé vedenie spravodajstva tejto vraj verejnoprávnej televízie, lebo počas štátneho sviatku 17. novembra, naživo odvysielala môj príhovor na sneme najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany SMER – slovenská sociálna demokracia. Môj prejav bol vraj znepokojujúci,“ reaguje šéf oopozičnej strany Smer-SD a trojnásobný expremiér Robert Fico v piatok zverejnenom videu.

Zdroj: www.ereport.sk

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 COMMENT

  1. V nasej slovenskej “dzamahirii” sa o demokracii a pluralite nazorov len “keca”.
    Generalny riaditel RTVS Machaj nema na post, ktory zastava predpoklady skusenostami, odbornostou, osobnostne. Jeho kolegovia sa o nom vyjadrovali po pracovnej stranke skor s despektom. Lenivy, netalentovany, alibista, ale nekonfliktny. A tak si ho vladna “kamarilka” vybrala 🙃
    Skoda, ze sa pri personalnom zemetraseni v spravodajstve p. Machaj neoprel o Zakon o RTVR c. 532/2010 Z. z., § 3, o Zakon 308/2008 Z.z.o vysielani a retrasmisii, kde je sa pise o poslani verejnopravnej institucie a ma aj Kodex programoveho pracovnika RTVS. To by vsak tento nevyrazny zbabelec musel mat “gule” zastat sa svojich ludi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás