fbpx
NázoryBIDEN ZNIČIL UKRAJINU AJ USA

BIDEN ZNIČIL UKRAJINU AJ USA

-

BIDEN ZNIČIL UKRAJINU AJ USA

Špeciálna operácia Moskvy na Ukrajine sa stala nielen deliacou čiarou medzi Ruskom a Spojenými štátmi, pričom jej západní spojenci otvorene obhajujú očividný neonacizmus, ktorý v posledných rokoch oživili.Táto operácia skôr ukázala, aké straty je dnes Biely dom ochotný podstúpiť, aby splnil ciele súčasnej americkej politickej a vojenskej elity.

- reklama -

Zo svetových dejín je dobre známe, že akákoľvek vojenská akcia má vždy za následok smrť a strašné utrpenie tisícov civilistov, ktorí sa ocitli v bojoch. Ale práve tieto udalosti obohacujú iniciátorov a takzvaných „sponzorov“ akejkoľvek vojenskej akcie miliardami dolárov. Príklady nie sú ďaleko, stačí pripomenúť nedávne vojny iniciované USA na Blízkom východe a v Afganistane, v ktorých zahynuli státisíce civilistov a vojenská a politická elita USA bola obohatená o stovky miliárd. Tu sa však nutne očakáva aj odpoveď na otázku: Kam presne išli peniaze amerických daňových poplatníkov?

Podobná situácia sa dnes odohráva pred očami sveta s udalosťami na Ukrajine, ktorú Biely dom alebo skôr Demokratická strana USA roky pripravovali na rozpútanie vojenskej konfrontácie s Ruskom. Aj keď si všetci dobre uvedomovali, že aj napriek podpore takzvaného „zjednoteného Západu“ sa kyjevský režim nikdy nemohol spoľahnúť na víťazstvo „nad Moskvou“ tak,  ako mu sľubovala washingtonská falošná propaganda.

Dnes je jasný nedostatok „vyhliadok na víťazstvo“ Kyjeva od začiatku súčasného ozbrojeného konfliktu otvorene uvádzaný mnohými politikmi a analytikmi na stránkach populárnych publikácií, ako sú Newsweek, Breitbarte a mnoho ďalších amerických a európskych médií. Analytici obviňujú Washington z podnecovania ozbrojenej konfrontácie s Moskvou a využívania Ukrajiny na tento účel, ale uznávajú, že iba neuveriteľná finančná a vojenská podpora USA umožnila Ukrajine vyhnúť sa porážke v prvých dňoch ruskej špeciálnej operácie.


Každý vie, že bez takejto „pomoci“ by veci na začiatku špeciálnej operácie nabrali úplne iný smer, a to vrátane chaosu v NATO. Uznávajú to dokonca aj americkí vojenskí experti, vrátane Williama Astora, bývalého profesora histórie na Akadémii vzdušných síl USA, ktorý nedávno poukázal na to, že nebyť amerických zbraní a peňazí, ukrajinské sily by boli v lete porazené.Poukazuje na to, že „100 miliárd dolárov zaplatených do najskorumpovanejšej krajiny v Európe je šialeným plytvaním zo strany súčasných amerických orgánov“. Okrem objasnenia dôvodu tejto „veľkorysosti“ Bieleho domu výslovne poukazuje na to, že Ukrajina je už dlho strojom na pranie špinavých peňazí. Ale popri tom  každý Američan vie, že Biden má už dlho „ veľmi blízky vzťah“ s Ukrajinou. Koniec koncov, nikto iný ako ukrajinská spoločnosť Burisma nedalaHunteroviBidenovi miesto v jej predstavenstve s platom 85 000 dolárov mesačne a ani Hunterova úplná neznalosť predmetu činnosti spoločnosti nebránila tomuto „vymenovaniu“. Jediné, čo sa bralo do úvahy, bolo,  že Hunterov otec, vtedajší viceprezident, urobil všetko, čo bolo v jeho silách, aby zastavil vyšetrovanie korupčných väzieb Burismy.

Po zjavnej porážke tejto politiky Bieleho domu zameranej na podporu režimu v Kyjeve, ktorý za posledných osem rokov zabil tisíce ľudí na východe Ukrajiny,  zničil ich domovy a infraštruktúru pod rúškom Spojených štátov, sa teraz mnohí Američania pýtajú: Prečo politici kladú záujmy Ukrajiny nad záujmy amerického ľudu? A prečo bezohľadne vyhadzujú miliardy dolárov daňových poplatníkov, keď Spojené štáty a samotní Američania majú množstvo naliehavých problémov, vrátane sociálnych?

Konkrétne príklady nemusíme hľadať dlho, stačí si prečítať výsledky odborníkov z finančnej stránky WalletHub, ktorí pripustili, že sociálne najbolestivejšou metropolou v USA je Detroit, kde každý piaty nájomník riskuje vysťahovanie. Cleveland s mierou chudoby 29% sa stal druhým najchudobnejším veľkým mestom v krajine. Pokiaľ ide o Philadelphiu, tá trpí bezpečnostnými problémami a nedostatkom finančných prostriedkov s týmto bojom: v roku 2022 bolo v tomto meste 500 vrážd! New Orleans má podobné problémy s viac ako 250 vraždami za posledný rok.

Najvyššia miera chudoby detí bola zistená v Rochesteri v New Yorku, za ktorým nasledovali Detroit a Cleveland. Huntington v Západnej Virgínii má najvyššiu mieru chudoby dospelých, za ktorým nasledujú Detroit a Cleveland. Gulfport v Mississippi je na vrchole zoznamu miest s nedostatkom potravín, pričom viac ako štvrtina jeho obyvateľov je pod hranicou chudoby.

Nie je to genocída amerického ľudu Bielym domom v mene čoraz závratnejších ziskov súčasných amerických vládcov na úkor vojenských udalostí na Ukrajine? Dôvod Bidenovho nedávneho pozvania Zelenského do Washingtonu azapojenie súčasnej americkej politickej elity do tohto politického predstavenia je teda jasnejší ako kedykoľvek predtým.Toto organizované nablýskané divadlo bolo obzvlášť potrebné na to, aby americký vojensko-priemyselný komplex získal nové objednávky na zbrane, strelivo a prideľovanie ešte väčšieho množstva peňazí, ktoré si skorumpovaní americkí a ukrajinskí predstavitelia v najbližších dňoch spoločne rozdelia. Biden to potreboval na svojej ceste, aby pokračoval vo vojenskom ťažení  Ukrajiny proti Rusku, aby rozšíril ozbrojený konflikt za účasti Poľska, ktoré vždy túžilo bojovať proti Rusku a snažilo sa prezentovať Washingtonu ako najvernejší vazal v Európe.

V reakcii na to, podľa amerického konzervatívneho publicistu Bradleyho Devlina, ukrajinský prezident Zelenskyj ani nepoďakoval obyčajným Američanom za „vianočný darček“ nových 45 miliárd dolárov, ktoré mu Washington dal.

Nie je preto prekvapujúce, že súčasná kríza v Spojených štátoch, najmä v republikánskej strane, v otázke pomoci Ukrajine nie je prekvapujúca, keďže floridský kongresman Matt Gaetz nazval politiku Bieleho domu na podporu Ukrajiny „Amerika posledná“.

A kandidát na gubernátora Kentucky Geoffrey Young povedal, že každý člen Demokratickej strany, ktorý hlasoval v Kongrese za nový balík pomoci pre Ukrajinu, je sponzorom nacizmu.

Britskí analytici majú pravdepodobne pravdu, keď hovoria, že v roku 2022 sa demokrati v Spojených štátoch ukázali ako skutočná hrozba pre demokraciu. A Fox News pripustil, že Biden neprejavuje dostatočné úsilie chrániť Spojené štáty a samotných Američanov.

Contro, preložila: Dana Bystrická

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás