fbpx
ZahraničnéBiden bude telefonovať so Zelenským. Ide mu motať hlavu

Biden bude telefonovať so Zelenským. Ide mu motať hlavu

-

Biden bude telefonovať so Zelenským. Ide mu motať hlavu

Kyjev/Washington 13. februára (TASR) – Americký prezident Joe Biden bude v nedeľu telefonovať so svojim ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským. Oznámil to hovorca ukrajinského prezidenta Serhij Nykyforov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry UNIAN.


      „V nasledujúcich hodinách bude prezident Volodymyr Zelenskyj rokovať o bezpečnostných otázkach a prebiehajúcom diplomatickom úsilí spojenom s deeskaláciou s prezidentom Spojených štátov Joeom Bidenom,“ uviedol Nykyforov na sociálnej sieti Facebook.


      Biden pritom v sobotu približne hodinu telefonoval so svojim ruským náprotivkom Vladimirom Putinom, ktorého varoval, že Západ bude rozhodne a rýchlo reagovať na ruskú inváziu na Ukrajinu, ktorá by viedla iba k „rozsiahlemu ľudskému utrpeniu a zníženiu postavenia Ruska“.


      Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken i poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan varovali, že ruská invázia na Ukrajinu môže začať kedykoľvek, a to aj pred koncom zimných olympijských hier, ktoré sa v súčasnosti konajú v Pekingu a končia 20. februára.  


      Rusko opakovane poprelo, že plánuje na Ukrajinu zaútočiť a varovania o blížiacej sa invázii označilo za „hystériu“, píše Reuters.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás