fbpx
DomáceBaťová končí na čele ŠUKLu

Baťová končí na čele ŠUKLu

-

Baťová končí na čele ŠUKLu

Bratislava 31. januára (TASR) – Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) povedie od februára Peter Potúček. Na poste riaditeľa a generálneho tajomníka úradu vystrieda Zuzanu Baťovú. Potúček bude ústav viesť do ukončenia riadneho výberového konania. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová.

„Pani Baťová odchádza na základe vlastného rozhodnutia,“ vysvetlila Eliášová. Baťová sa poďakovala kolegom aj okruhu partnerov, s ktorými spolupracovala. Je presvedčená, že novému riaditeľovi odovzdáva vedenie dobre fungujúcej štátnej inštitúcie. „Doktora Potúčka poznám ako odborníka z praxe, a preto mám dôveru, že ŠÚKL bude v správnych rukách a že bude zabezpečená kontinuita procesov,“ poznamenala.

Potúček podľa hovorkyne vyštudoval Farmaceutickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Odborné vedomosti získal aj na univerzite v Ríme v Taliansku. „V Štátnom ústave pre kontrolu liečiv pracoval v rokoch 2005 až 2010. Pracovné skúsenosti v odbore získal aj na viacerých manažérskych pozíciách v komerčnom sektore,“ priblížila Eliášová.

Podľa nového riaditeľa je výhodou, že prichádza do prostredia, ktoré mu je známe. „V čase pandémie je potrebné pre správne rozhodnutia vedieť sa rýchlo orientovať. V rámci COVID-19 je dôležité tiež nepretržite sledovať trendy a byť v úzkom kontakte s Európskou liekovou agentúrou a ďalšími odbornými autoritami,“ dodal Potúček.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Precitla? Ťaží ju svedomie? Alebo jej FarmaFirmy za odmenu ponúkli niečo lepšie? Určite to nebude Gamalejov vedeckovýskumný inštitút.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás