fbpx
- Reklama -
NázoryB. Zala a jeho diagnóza Brusel: Ľ. Blaha opisuje...

B. Zala a jeho diagnóza Brusel: Ľ. Blaha opisuje ako B. Zalovi v Bruseli doslova preskočilo

-

B. Zala a jeho diagnóza Brusel: Ľ. Blaha opisuje ako B. Zalovi v Bruseli doslova preskočilo

Milí priatelia, viacerí mi rozhorčene píšete, že čo si to dovoľuje Boris Zala, že nás označuje za fašistov a mňa dokonca prirovnáva k Mussolinimu… Šašo. Pozrite – ja sa nejdem zahadzovať Zalom.

 1. Mnohí z vás asi ani nevedia, kto to je. Pripomeniem. Je to bývalý politik Smeru, ktorý po odchode do Bruselu kompletne prevrátil kabát, stal sa z neho liberálny multikulturalista a označuje polku planéty za fašistov.
 2. Môj otec mi vždy hovorieval – kašli na Zalu, je sebastredný, zatrpknutý a vždy pôjde za svojim prospechom. Jeho nezaujíma ľavica, len jeho ego.
 3. Z Bruselu idú dengy, tak bude kopať do vlastného národa. Chlap, čo kedysi obhajoval národnú ľavicu a kopal do Rómov. Dnes sa hrá na eurohujera. Ide o prachy, o nič iné.
 4. Keď mal funkcie vďaka Robertovi Ficovi, tak mu oblizoval podrážky. Keď videl kariéru v Bruseli, tak začal hejtovať vlastnú stranu. Ľavičiari na Slovensku ho preto nemôžu ani cítiť.
 5. Cíti sa zneuznaný a ponížený. Na Slovensku má väčší politický výtlak ako on ešte aj tajtrlík Galko. A nebyť Roberta Fica, nestal by sa ani vedúcim školskej jedálne.
 6. Jeho intelektuálny vplyv na ľavicu je taký miniatúrny, že musí písať pre SME a Denník N. A tí sa na ňom dobre zabávajú, akého im robí užitočného viete-čo.
 7. Jeho posledná kniha je taká bezduchá zlátanina, že po jej prečítaní každý pochopil, že ten človek morálne aj intelektuálne dávno odumrel.
 8. Opakujem, nemá zmysel sa takýmito ľuďmi zaoberať. Čo však zmysel má, je ohradiť sa voči ich slaboduchým invektívam, že každý ľavicový vlastenec je automaticky fašista.
 9. Toto je imperiálny naratív, ktorý opakuje liberálna kaviareň na stránkach Denníka N a SME už niekoľko rokov. Ide o starý argument „internacionalistov“ z Moskvy, ktorý tu viedli v 50.rokoch monstrprocesy proti „buržoáznym nacionalistom“.
 10. Áno, aj Gustáv Husák, Ladislav Novomeský či Vlado Clementis boli pre takýchto „internacionalistov“ iba prezlečení fašisti. Pretože bolo treba centralizovať moc a Slováci zavadzali.
 11. Naši ľavičiari ako Novomeský či Clementis nechceli poprieť národnú identitu. Nechceli sa nechať pohltiť inými. Veľa pre národ vybojovali a patrí im za to vďaka!
 12. Dnes tú istú rétoriku ako kedysi niektorí aparátčici zo Soviet Union používajú aparátčici z European Union. Ako Zala. Ak nechceš európsku federáciu, vraj si fašista. Buržoázny nacionalista. Druhý Mussolini. A neviem-čo-ešte.
 13. Ak myslíš na slovenského robotníka, si hnusný zápecník. Máš myslieť výlučne na moslimskú migrantku z Malmö, inak nie si ľavičiar. A ideálne, keby bola baba transsexuálka – až vtedy budeš ten pravý orechový bruselský socialista.
 14. Toto sú kolosálne nezmysly. Zala to vie – ale dengy. Keby bola ľavica v rozpore s národno-oslobodzovacím bojom, tak sú fašisti všetci od Clementisa, cez Lenina, Che Guevaru až po Erlandera.
 15. Celý keynesiánsky projekt by bol vlastne fašizmus. A jediný ne-fašizmus by bol globalizačný neoliberalizmus, v ktorom vládnu americké korporácie a bruselskí technokrati. Ako – nebláznime.
 16. Naozaj sa mi už s takýmito zalovinami nechce strácať čas, pozrite si moje argumenty v knižke Antiglobalista, tam to podrobne vysvetľujem. Jedno však treba.
 17. Vždy, keď sa ozve nejaký zakomplexovaný Zala, je dôležité zdôrazniť toto – Smer je slovenská sociálna demokracia. Nechceme byť ako uletené slniečkarske strany, ktoré už okrem migrantov nevolí nikto ani na Západe.
 18. Nechceme byť ako bruselská „ľavica“, ktorá sa rituálne vzdala socializmu a otvorene už bojuje len za globálny liberalizmus. My nehájime transsexuálov, ale pracujúcich ľudí.
 19. To neznamená, že nám nezáleží na tých slabších v iných krajinách – na rozdiel od Zalu a ďalších pokrytcov vždy budeme podporovať národno-oslobodzovací zápas Palestínčanov, hrdý zápas proti americkej blokáde od kubánskych ľavičiarov či odpor proti americkým vojnám a rusofóbii vo svete.
 20. Ale čo je kľúčové – vždy budeme bojovať v prvom rade za Slovensko. A nikdy nezradíme podstatu ľavice, ktorou je boj za robotníkov a sociálny štát. Takí sme my.
  Nech sa páči, ak niekomu viacej sedia názory slniečkarov ako Zala, ktorý by najradšej za fašistov označil väčšinu Slovákov, lebo sme si dovolili byť vlastencami a odmietame migračné kvóty, páči sa – k sociálnej demokracii sa hlásia aj iné strany, je na výber.
  My ideme svojou cestou – ľavicovou, vlasteneckou, slovenskou. Pre nás je centrom nášho politického vesmíru slovenský človek a boj za spravodlivosť.
  Môžu nás primitívne urážať, môžu o nás klamať – my neuhneme.
  Krásny deň, priatelia – a pošlime zalovským liberálnym slniečkarom úsmev od ucha k uchu, možno im to vylieči zopár komplexíkov ?

Zdroj: FB, Ľuboš Blaha

- reklama -

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 komentár

 1. Pekne to zalovi nandal. Akurat treba dodať, že toto všetko, čo napisal na Zalu, platí na 100% aj na Moniku Beňovu-Geňovú, ktora je stale členkou smeru.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás