fbpx
DomáceB. Kollárovi chýba podpredseda NR SR: Máme nahustené služby,...

B. Kollárovi chýba podpredseda NR SR: Máme nahustené služby, sťažuje sa

-

B. Kollárovi chýba podpredseda NR SR: Máme nahustené služby, sťažuje sa

Bratislava 27. decembra (TASR) – Post jedného chýbajúceho podpredsedu Národnej rady (NR) SR by mal obsadiť Juraj Šeliga zo Za ľudí. Vyhlásil to predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina). Tvrdí, že sa na tom zhoduje koalícia. Šeliga funkciu vziať nechce. Hovorí, že je to aj o dohode vzťahov medzi Za ľudí a SaS. Šeliga už bol v tejto funkcii, na jar sa jej vzdal po tom, čo porušil pandemické opatrenia.

Všetky koaličné strany sú podľa Kollára schopné podporiť Šeligu na tento post. „Na inom mene nie sme dohodnutí, keby sa navrhne niekto ďalší, vždy s tým niekto bude mať problém. Mám problém s tým, že nám chýba jeden podpredseda, máme veľmi nahustené služby,“ podotkol. Chce to vyriešiť čo najskôr, hneď po novom roku. „Ak sa nepodarí presvedčiť Šeligu, budeme musieť hľadať iné meno,“ dodal.

Šeliga verí, že strana Za ľudí dá kandidáta a v koalícii sa dohodnú. „Máme tri veľmi dobré kolegyne, ale všetko so všetkým súvisí. Dohoda súvisí aj s úpravou vzťahov s SaS. Ja nechcem kandidovať. Momentálne máme zložitú situáciu pre ´covid´, táto téma, príde na rad, keď sa dohodneme,“ povedal novinárom. Šeliga z postu podpredsedu odišiel, keď bol na jar v kaviarni napriek zákazu vychádzania.

Šéfka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pre TASR uviedla, že v tejto súvislosti treba vyriešiť personálne otázky komplexne. Pripomenula, že ministerka spravodlivosti Mária Kolíková stále „nepochodila“ s obsadením štátneho tajomníka. Chce na tento post Michala Luciaka, ktorý už v tejto funkcii bol, no neskôr odišiel do parlamentu a stal sa poslancom. Ak sa schváli Luciak ako štátny tajomník rezortu spravodlivosti, SaS podľa Zemanovej nemá problém podporiť Šeligu na post podpredsedu NR SR. „Alebo sa môžeme rozprávať aj o inej nominácii zo strany Za ľudí na post podpredsedu parlamentu,“ dodala. Kolíková i Luciak boli v strane Za ľudí, po odchode sa stali súčasťou SaS.

OĽANO v stanovisku uviedlo, že tento post patrí podľa koaličných dohôd strane Za ľudí a hnutie bude rešpektovať jej personálnu nomináciu.

Momentálne sú vo funkcii podpredsedu NR SR za OĽANO Gábor Grendel, za SaS Milan Laurenčík a za opozičný Smer-SD Juraj Blanár.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás