ZahraničnéARGENTÍNA: Novým prezidentom sa stal Javier Milei

ARGENTÍNA: Novým prezidentom sa stal Javier Milei

-

spot_img

ARGENTÍNA: Novým prezidentom sa stal Javier Milei

BUENOS AIRES 20. novembra (SITA/AP) – Populista Javier Milei jednoznačne vyhral nedeľňajšie prezidentské voľby v Argentíne a po silno polarizovanej kampani, v ktorej sľúbil dramatické zmeny v krajine, aby vyriešil prudko rastúcu infláciu a rastúcu chudobu, posunul tento juhoamerický štát doprava.

V druhom kole prezidentských volieb Milei dostal 55,7 % hlasov, kým ministra hospodárstva Sergia Massu podporilo 44,3 % voličov. Milei zaznamenal v prezidentských voľbách najvyšší percentuálny podiel od návratu Argentíny k demokracii v roku 1983.

V prejave k obyvateľom Milei vyhlásil, že „dnes sa začína rekonštrukcia Argentíny“. „Situácia v Argentíne je kritická. Zmeny, ktoré naša krajina potrebuje, musia byť drastické. Nie je tu priestor pre postupnosť, nie je priestor pre vlažné opatrenia,“ skonštatoval Milei.

Podporte nezávislé médium Denník VV

  • Nezamykáme články
  • Necenzurujeme komentáre
  • Nezverejňujeme platené články

Nechceme spoplatňovať obsah, lebo nie každý si to môže dovoliť. Len vďaka Vašej podpore sa môže tento obsah bezplatne dostať ku každému.

Viac info o podpore nájdete tu: PODPORTE VV

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás