fbpx
ZahraničnéAni liberál Macron sa do konfrontácie s Ruskom nehrnie

Ani liberál Macron sa do konfrontácie s Ruskom nehrnie

-

Ani liberál Macron sa do konfrontácie s Ruskom nehrnie

Paríž 2. februára (TASR) – Francúzsky prezident Emmanuel Macron v stredu uviedol, že bude „v najbližších hodinách“ hovoriť so svojím americkým náprotivkom Joeom Bidenom o kríze v oblasti ukrajinsko-ruských hraníc. Zároveň dodal, že nevylučuje ani návštevu Moskvy. Informovala o tom agentúra AFP.


      „Nič nevylučujem,“ povedal Macron, čím odkazoval na možnosť odcestovať do Ruska v snahe nájsť diplomatické riešenie krízy. Dodal, že každá takáto návšteva bude závisieť od „pokroku našich diskusií v najbližších hodinách“.


      Šéf Elyzejského paláca ďalej uviedol, že bude udržiavať kontakt aj s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.


      „Najdôležitejšie je v prvom rade pokračovať v európskej koordinácii a pokračovať vo výmenách názorov s prezidentom Putinom a prezidentom Zelenským,“ povedal Macron prítomným novinárom v meste Tourcoing na severe Francúzska.


      Rusko, ktoré v roku 2014 anektovalo Krym a podporuje separatistov na východe Ukrajiny, sústredilo v blízkosti ukrajinských hraníc desaťtisíce vojakov. Západ sa preto obáva, že Moskva by mohla svojho suseda vojensky napadnúť. Rusko to odmieta a tvrdí, že napätie zvyšujú západné mocnosti rozmiestňovaním vojenských jednotiek vo východnom krídle Severoatlantickej aliancie (NATO).

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás