fbpx
KomentáreAngažovaní vyčítajú angažovanosť alebo kto šíri inkvizičné „obvinenia“ voči...

Angažovaní vyčítajú angažovanosť alebo kto šíri inkvizičné „obvinenia“ voči Romanovi Michelkovi

-

Angažovaní vyčítajú angažovanosť alebo kto šíri inkvizičné „obvinenia“ voči Romanovi Michelkovi

Roman Michelko je slovenský spisovateľ, vydavateľ, ale aj filozof, politológ, historik a v neposlednej rade mimoriadne úspešný youtuber. Michelko už v minulosti vystupoval v RTVS či už v rámci relácie Večer na tému alebo v rámci diskusií o súčasnej politike. Roman Michelko sa nedávno pre RTVS vyjadril o písaní Čaputovej prejavu „progresívnym“ poslancom Valaškom, čo vyvolalo rozhorčenie miestnych propagandistov a kádrovačov.

.

LADISLAV BARLIAK ml.

Celú „kauzu“ v podstate odštartoval Ladislav Barliak ml., toho času skompromitovaný novinár, ktorý sa zdiskreditoval tým, že sa ako redaktor vraj nezávislých Aktualít, stal poradcom ministra financií Igora Matoviča z OĽANO.[1] Ten na svojom Facebooku napísal, že je pozvanie Michelka do RTVS je „too much“ pretože bol viacnásobný asistent poslancov HZDS a Smeru. Nuž, ak to povie asistent pána Matoviča, ktorý sa dlhodobo hral na nestranného novinára, je to mimoriadne autentické. „Na ministerstvo financií prichádzam preto, aby som zužitkoval svoje 16-ročné skúsenosti, ktoré som získal, či už ako redaktor Aktuálne.sk alebo Aktuality.sk.“ napísal Bariak. Nuž, akým spôsobom sa dajú novinárske skúsenosti zužitkovať pri radení nestabilnému a chaotickému Igorovi Matovičovi nechám na čitateľa…

ČEKOVSKÝ A STANČÍK

Azda najangažovanejší časopis na Slovensku, Denník N vydal o 17:18 správu[2] o tom, že sa slovenskí poslanci za stranu OĽANO pohoršujú nad tým, že si verejno-právna televízia dovolila zavolať kontroverznú postavu. Skompromitovaný[3] ex-redaktor RTVS, Kristián Čekovský s „úžasom sledoval“ ako kleslo verejno-právne médium a pridal sa aj milovník americkej ambasády Andrej Stančík, ktorý nedávno po boku militantného fanatika Osuského[4] a skompromitovaného progresívneho radcu prezidentky Valaška,[5] vyhlasoval nekonečnú verejnosť Spojeným štátom americkým.

Nuž milí páni, posúvam Vám jeden dôkaz o tom, že vaše tvrdenia sú zavádzajúce. RTVS dala v minulosti priestor aj rovnako angažovanému Jarovi Naďovi, ktorého prezentovala ako odborníka a to dokonca za jasne pro-americký inštitút. Ak Michelkovi vyčítate minulú angažovanosť, tak Jaroslav Naď sa aktívne angažoval už v rokoch 2004 na Ministerstve obrany, angažoval sa v pro-americkom Globsecu, mimovládke SFPA či v Stálej delegácii NATO. Podľa Vašej „logiky“ by teda taktiež nemal právo sa vyjadrovať. Písal sa rok 2018.

MIROSLAV KERNOVÁ

No a napokon tu je liberálna inkvizítorka, kádrovačka Miroslav Kernová, ktorá Michelkovi vyčíta jeho občiansky postoj voči militarizácii spoločnosti.[6] Hneď v úvode textu vyčíta Michelkovi jeho angažovanie sa vo Vlasti. Nuž, ak sa niekto raz angažuje, nemá sa podľa Vás pani Kernová do smrti k ničomu vyjadrovať? A to aj napriek tomu, že má na svojom Youtube 53 tisíc odberateľov, čo svedčí aj o autorovej mienkotvornosti?

Kernová navyše klame nakoľko sa Michelko nezúčastnil protestu vedeného Republikou, ale protestu, ktorý organizovalo Združenie slovenskej inteligencie Korene. Kernová moralizuje: „Roman Michelko je posledný, kto by mal v RTVS komentovať politiku.“ Vyčíta mu, že píše pre nástroj Kremľa na šírenie ruských maniuplácií. Nuž, a nakoniec nechýbali smatanovsko-benčíkovské udavačské žvásty o tom, že Michelko napomáha dezinformáciám, proruským manipuláciám, čo je klasický argument tých, ktorí pre zmenu napomáhajú proamerickým manipuláciám a americkému vplyvu.

Ak Roman Michelko nie je nezávislý politológ (pretože má právo na vlastný názor), tak ani vy, pani Kernová, bývalá manželka Mira Kerna z Denníka N, bývalá žurnalistika penťáckeho SME, kamarátka internetového trola a hejtera Mariána Jaslovského,[7] nie ste a nikdy ste nebola nezávislá žurnalistka.

Ondrej Červeník


[1] https://www.omediach.com/internet/21500-novym-poradcom-igora-matovica-sa-stal-redaktor-aktualit

[2] https://dennikn.sk/minuta/2707036/

[3] https://www.topky.sk/cl/100313/1504183/Moderator-RTVS-totalne-strapnoval-redaktora–Takehoto-kolegu-by-ste-nechceli-

[4] https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=645703856751765

[5] https://dennikn.sk/2705281/meno-valasek-vyskocilo-v-prejave-prezidentky-opozicia-aj-matovic-spochybnuju-caputovej-nadstranickost/

[6] https://www.omediach.com/blog/22251-jeden-den-organizoval-protesty-proti-prezidentke-druhy-den-v-rtvs-hodnotil-prezidentku-ako-politolog

[7] https://blog.mindshare.sk/2012/11/23/media/mirka-kernova-www-omediach-com-slovenski-novinari-su-skor-opatrni/

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás