fbpx
DomáceAndrej Danko pre MTI: Potrebujeme slovenský Fidesz; chceme rokovať...

Andrej Danko pre MTI: Potrebujeme slovenský Fidesz; chceme rokovať so Smer-SD a Hlasom

-

Andrej Danko pre MTI: Potrebujeme slovenský Fidesz; chceme rokovať so Smer-SD a Hlasom

Budapešť 14. februára (TASR) – Dôležitosť posilnenia spolupráce krajín strednej a východnej Európy, a dôležitosť spolupráce slovenských strán na spoločnej hodnotovej platforme zdôraznil predseda mimoparlamentnej SNS a bývalý predseda Národnej rady SR Andrej Danko v rozsiahlom rozhovore pre agentúru MTI. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.

V rozhovore, ktorý zverejnili viaceré maďarské médiá, označil Danko sankcie voči Rusku za falošný krok, ktorý neslúži európskym záujmom.

„Do 30. septembra nás čakajú veľmi nebezpečné mesiace, na jednej strane je tu alibizmus prezidentskej kancelárie, ako aj populizmus (dočasne povereného premiéra) Eduarda Hegera a probruselská politika, ktorú kritizujeme,“ tvrdil v rozhovore Danko v súvislosti s vnútropolitickou situáciou na Slovensku.

Podľa jeho slov by sa pred voľbami v SR mala začať spolupráca opozičných strán na rovnakej hodnotovej platforme, aby bola zaručená stabilita po voľbách. „Hovorievam, že by sme potrebovali slovenský Fidesz,“ vyhlásil Danko a dodal, že zatiaľ SNS pripravuje rokovanie so stranou Smer-SD Roberta Fica a s Hlasom Petra Pellegriniho. Danko vylúčil akúkoľvek spoluprácu s progresívnymi liberálmi, vyjadril však otvorenosť menším stranám, vrátane tých, ktoré presadzujú záujmy maďarskej menšiny.

K otázke vzťahov Slovákov a Maďarov predseda SNS povedal, že „nespolupracovanie“ patrí do minulého storočia. „Preto som ostro odsúdil nedávne výroky šéfa slovenskej diplomacie Rastislava Káčera,“ vyhlásil Danko s tým, že nikto nesmie vyvolávať napätie medzi oboma národmi.

Rastislav Káčer nedávno vyvolal vlnu kritiky svojimi vyjadreniami o možných nárokoch Maďarska na slovenské územie.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

  1. Pan Danko, chcete FIDESZ, tsk si naštudujte politický systém ,ktorý v HU presadil ! Čo Vám bráni upraviť svoj volebný program podľa FIDESZU??? Uobte to a budem Vás voliť !!! Bez pochopenia systémových princípov , ktoré dnes formuju Maďarsko ,nepochopíte, že skôr či neskôr prídu aj územné nároky !!!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás