fbpx
Top udalosťAmerický prezident Joe Biden dorazil nečakane do Kyjeva

Americký prezident Joe Biden dorazil nečakane do Kyjeva

-

Americký prezident Joe Biden dorazil nečakane do Kyjeva

Kyjev 20. februára (TASR) – Americký prezident Joe Biden dorazil v pondelok do ukrajinskej metropoly Kyjev na vopred neohlásenú návštevu. TASR o tom informuje podľa denníka The Guardian a televízií Sky News a BBC.

Biden navštívil Ukrajinu vôbec prvýkrát od začiatku ruskej invázie a jeho cesta do Kyjeva je pre mnohých prekvapením. Americký prezident mal dnes pricestovať na návštevu Poľska, pričom Biely dom minulý týždeň oznámil, že nemá v úmysle prekročiť hranice do susednej Ukrajiny.

„Aj o rok neskôr Kyjev stojí. Ukrajina stojí. Demokracia stojí,“ citovala Bidena agentúra AP. Tieto slová predniesol pred Marijinskym palácom, sídlom ukrajinského prezidenta.

Na sociálnych sieťach sa už objavili aj prvé fotografie, ktoré zachytávajú Bidena so Zelenským v uliciach Kyjeva.

Stretnutia amerického a ukrajinského prezidenta v Kyjeve uprostred prebiehajúceho konfliktu na Ukrajine hodnotí BBC ako významné a symbolické. Takmer rok po začiatku invázie toto gesto vysiela jasnú správu Rusku, že USA a Západ neustúpia pri podpore Kyjeva.

Biden je pritom jedným z posledných lídrov Západu, ktorý sa v Kyjeve stretol s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským.

O jeho návšteve v Kyjeve sa špekulovalo celé ráno, pretože v Kyjeve platili rozsiahle bezpečnostné opatrenia. Americký prezident do Kyjeva pricestoval krátko pred prvým výročím ruskej invázie na Ukrajinu 24. februára 2021.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás