DomáceAle išla papuľka slušnozajačikovi

Ale išla papuľka slušnozajačikovi

-

Ale išla papuľka slušnozajačikovi

BRATISLAVA 13. augusta (SITA) – Paragraf 363 Trestného poriadku treba zrušiť, tvrdí člen predsedníctva strany Demokrati Juraj Šeliga. V tlačovej správe reagoval na slová šéfa strany Progresívne Slovensko Michala Šimečku, ktorý v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 povedal, že progresívci sú za to, aby paragraf 363 existoval. „Je dôležitý pre ochranu ľudských práv každého jednotlivca. Lebo polícia môže každého svojvoľne šikanovať, a to nechceme,“ povedal v relácii Šimečka. „Chcem veriť, že ide len o neskúsenosť a neporozumenie toho, čo mal líder PS na mysli. Alebo si naozaj myslí, že polícia dnes šikanuje ľudí ako Gašpar, Kaliňák či Bödör?“ skonštatoval Šeliga. Podľa neho ak treba posilniť niekoho právomoci, tak sú to poctiví sudcovia, ktorí rozhodujú tie najväčšie kauzy, a nie skákať na nepoctivú hru, ktorú s celým Slovenskom hrá Robert Fico.

„Problém v paragrafe 363 je najmä generálny prokurátor Maroš Žilinka. Ak by sa toto ustanovenie upravilo akokoľvek, obávam sa, že si to Žilinka ohne,“ uviedol Šeliga a dodal, že by sme nemali zabúdať na to, že paragraf 363 je mimoriadny opravný prostriedok. A aj v prípade jeho zrušenia má, podľa Šeligu, každý obvinený stále právo podať voči rozhodnutiu policajta sťažnosť, o ktorej následne rozhoduje prokurátor. „Demokrati hovoria nielen o potrebe zrušiť paragraf 363, ale vybudovať celú generálnu prokuratúru na zelenej lúke,“ uviedol v závere Juraj Šeliga a dodal, že toto nie je útok na PS, ale diskusia o najlepšom riešení, ktoré Slovensko potrebuje.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás