DomáceAláč bol zbavený mlčanlivosti

Aláč bol zbavený mlčanlivosti

-

Aláč bol zbavený mlčanlivosti

POLÍCIA: Obvineného exšéfa SIS už zbavili mlčanlivosti

BRATISLAVA 30. augusta (SITA) – Obvineného bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Michala Aláča už zbavili mlčanlivosti. Ako pre agentúru SITA potvrdilo Prezídium Policajného zboru, vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) už bolo doručené oslobodenie od povinnosti zachovávať mlčanlivosť zo strany obvineného v rámci kauzy Rozuzlenie.

„V predmetnej veci vyšetrovateľ priebežne vykonáva všetky potrebné procesné úkony smerujúce k náležitému objasneniu veci. Nakoľko prípravné konanie je zo zákona neverejné, v súčasnej dobe nie je možné bližšie špecifikovať povahu a termíny vykonania jednotlivých úkonov,“ uviedla polícia.

Aláča obvinila polícia v súvislosti s činnosťou zločineckej skupiny, ktorá údajne sabotovala vyšetrovanie trestných káuz. Skupina podľa policajného prezidenta Štefana Hamrana diskreditovala vyšetrovateľov NAKA, zbavovala zodpovednosti obvinených a skresľovala informácie. Do tejto oblasti podľa Hamrana spadá aj medializovaná správa o údajnom manipulovaní vyšetrovaní korupčných káuz z dielne SIS.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás