fbpx
- Reklama -
DomáceAKTUÁLNE Zvrat v ďalšej veľkej kauze: Súd odmietol obžalobu...

AKTUÁLNE Zvrat v ďalšej veľkej kauze: Súd odmietol obžalobu na prominentného advokáta Paru

-

AKTUÁLNE Zvrat v ďalšej veľkej kauze: Súd odmietol obžalobu na prominentného advokáta Paru

BANSKÁ BYSTRICA – Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal ešte v septembri na Špecializovaný trestný súd obžalobu na advokáta Mareka Paru. Prominentný advokát má teraz dôvod na radosť.

Sudca Špecializovaného trestného súdu Peter Pulman odmietol obžalobu na advokáta Mareka Paru. Vyplýva to z uznesenia, ktoré majú Topky k dispozícii. „Obžalobu sudca preskúmal a podľa jej obsahu a obsahu spisu zistil, že sú tu dané dôvody na jej odmietnutie a vrátenie prokurátorovi, lebo zistil procesné chyby, ktoré považuje za závažné, pričom v ich dôsledku došlo aj k porušeniu práva na obhajobu,“ argumentuje sudca. 

„Odmietnutie obžaloby je výsledok tendenčného pristupu orgánov OČTK, ktorí ignorovali základné práva na obhajobu a viaceré dôkazy v môj prospech a predovšetkým nezabezpečili vyšetrovací spis ČVS: PPZ-143/NKA-BA2-2021, v ktorom bolo tesne pred mojim vznesením obvinenia zastavené trestné stihanie za ten istý skutok. Je teda zrejmé, že celé konanie voči mne je účelové a predstavuje pomstu za výkon obhajoby v pripade Očistec,“ povedal pre Topky Para. 

Zločinecká skupina?

- reklama -

Národná kriminálna agentúra zadržala advokáta Mareka Paru 20. apríla, následne bol takmer dva mesiace väzobne stíhaný. Podľa obvinenia vyplýva, že obvinený Para vedome napomáhal členom zločineckej skupiny. 

„Skupina bola formovaná minimálne od roku 2012 a zosnoval ju Ing. Norbert Bödör za súčinnosti Tibora Gašpara a ďalších, kde cieľom tejto skupiny bolo páchať najmä trestné činy korupcie, zneužívania právomoci verejného činiteľa, ohrozenia dôvernej skutočnosti a vyhradenej skutočnosti, neoprávneného nakladania s osobnými údajmi, za účelom priameho aj nepriameho získania finančných a iných výhod pre jej členov,“ píše sa v uznesení. Vyšetrovateľ ho viní z toho, že na pokyn obvineného nitrianskeho oligarchu Norberta Bödöra sa mal pokúsiť zdiskreditovať prokurátora Vasiľa Špirku.

Autor: Andrea Jánošíková

Zdroj: Topky.sk

Originálny článok tu:

https://www.topky.sk/cl/10/2425549/AKTUALNE-Zvrat-v-dalsej-velkej-kauze–Sud-odmietol-obzalobu-na-prominentneho-advokata-Paru?fbclid=IwAR3GFlPzchalG6KXl4a0cgMRHpZz2sPI8CDPMWaqPuZtZuoBgKf7VrrSdV8

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás