DomáceAko inak: MIMOVLÁDKY: Koalícia Smeru-SD a SNS predstavuje riziko...

Ako inak: MIMOVLÁDKY: Koalícia Smeru-SD a SNS predstavuje riziko pre ľudské práva a slobody

-

Ako inak: MIMOVLÁDKY: Koalícia Smeru-SD a SNS predstavuje riziko pre ľudské práva a slobody

BRATISLAVA 2. októbra (SITA) – Mimovládne organizácie Inštitút ľudských práv (IĽP) a Dúhové Slovensko tvrdí, že potenciálne zloženie budúcej vládnej koalície zo strany Smer – sociálna demokracia a Slovenskej národnej strany (SNS) predstavuje riziko pre dodržiavanie ľudských práv a slobôd na Slovensku. Zdôrazňujú, že poslanecký klub SNS je zároveň plný „kúf a taráb“. Mimovládky tvrdia, že voľby sú súčasťou demokracie a nie demokracia celá. Taktiež bude podľa nich veľa záležať na participovaní na veciach verejných. Organizácie chcú budúcu vládu podrobne sledovať a kontrolovať každý jej krok.

„Rezignácia a letargia je to, čo najviac pomáha vládnutiu ,vyhraj voľby a môžeš všetko´, a to nesmieme dopustiť. Toto nie je koniec, ale začiatok ďalšej kapitoly dejín našej krajiny, budúcnosť nie je vytesaná v kameni a bude záležať od nás všetkých, aká bude,“ uviedol Peter Weisenbacher z IĽP. Mimovládky taktiež pripomínajú, že v parlamente v minulosti sedelo viacero poslancov, ktorí dostali cenu Homofób roka. „V minulosti sa nám spoločnými silami podarilo zvrátiť mnoho zlých vecí – odstránili sme Kotlebove homofóbne bilbordy, neschválili zvýšenie finančného príspevku cirkvi, expredseda parlamentu Andrej Danko (SNS) bol nútený po stretnutí s našimi kolegami zmeniť svoje vyjadrenie o LGBTI menšine,“ dodal Weisenbacher.

Podporte spravodajský portál Veci Verejné prevodom na náš účet:

SK72 8330 0000 0028 0108 6712

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás