fbpx
- Reklama -
ZahraničnéAké demokratické. EÚ a USA mlčia: Izrael zaútočil na...

Aké demokratické. EÚ a USA mlčia: Izrael zaútočil na pásmo Gazy po odpálení rakety z tejto palestínskej enklávy

-

Aké demokratické. EÚ a USA mlčia: Izrael zaútočil na pásmo Gazy po odpálení rakety z tejto palestínskej enklávy

Gaza 4. decembra (TASR) – Izraelské vzdušné sily podnikli v noci na nedeľu nálety na pozíciu islamistického hnutia Hamas v pásme Gazy po tom, ako bola z tejto palestínskej enklávy vypálená raketa smerom na izraelské územie.


      Izraelská armáda v sobotu večer oznámila, že z pásma Gazy bola na Izrael vypálená raketa – prvá za uplynulý mesiac, informuje tlačová agentúra AFP.


      K útoku došlo v čase, keď jedna z väčších ozbrojených frakcií v pásme Gazy – Islamský džihád – pohrozila odvetou po tom, ako izraelské jednotky vo štvrtok zabili dvoch jej vodcov v meste Džanín v Predjordánsku.

- reklama -


      „V reakcii na vystrelenie rakety na izraelské územie sa stíhačky IDF (Izraelských obranných síl) v noci (na nedeľu) zamerali na miesto výroby zbraní patriace teroristickej organizácii Hamas,“ uviedla izraelská armáda vo vyhlásení.


      Cieľom bolo miesto, „kde sa vyrába väčšina rakiet danej organizácie v pásme Gazy“, pričom IDF zasiahli tiež „teroristický tunel Hamasu v južnej časti pásma Gazy“, dodala armáda.


      Bezpečnostné zdroje v pásme Gazy informovali o dvoch útokoch na juhu enklávy – jednom na vojenské cvičisko v Chán Júnis a druhom na neobývanú oblasť neďaleko Rafahu.


      Podľa palestínskych zdravotníckych zdrojov si zásahy nevyžiadali žiadne obete na životoch ani zranenia.


      V auguste bolo počas troch dní bojov medzi Izraelom a palestínskymi militantmi v pásme Gazy, ktoré je od roku 2007 pod izraelskou blokádou, zabitých najmenej 49 Palestínčanov vrátane bojovníkov, ale aj civilistov.

spot_imgspot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás