fbpx
- Reklama -
DomáceAk sa toto potvrdí je tu ďalší obrovský škandál:...

Ak sa toto potvrdí je tu ďalší obrovský škandál: Kamerový záznam so Santusovou mohol byť zmanipulovaný

-

Ak sa toto potvrdí je tu ďalší obrovský škandál: Kamerový záznam so Santusovou mohol byť zmanipulovaný

ODHALENIE: Kamerový záznam so Santusovou mohol byť zmanipulovaný, tvrdí odborník

Denník N opäť raz získal exkluzívny materiál z vnútra Polície Slovenskej republiky. Jedná sa o kamerový záznam, kde má byť údajne videná vyšetrovateľka inšpekcie ministerstva vnútra Santusová aj s bývalým šéfom NAKA Branislavom Zurianom, ako sadajú do toho istého SUV.

Ako je možné získať takýto inkriminovaný videozáznam z prostredia polície, doposiaľ ani minister Mikulec a ani ešte stále riaditeľ Policajného zboru SR Peter Kovařík nevysvetlili. Podozrenie padá na iné konkrétne osoby, ktoré majú prístup k vyšetrovacím spisom a sú priamo zapojení do procesov trestných konaní.

Je desivé, k akým dôkazom sa z prostredia polície dá dostať

Je až desivé, že si dnes môžete zaobstarať z prostredia polície dôkazy rôzneho druhu. Od prepisu súkromnej komunikácie, odposluchy, fotodokumentáciu, vyšetrovacie spisy, zápisnice výpovedí až po videozáznamy z kamier priamo na budove polície, ku ktorý nemá prístup ani službukonajúci policajt.

- reklama -

Desivejšie je, že následne s takto nezákonne získanými akože dôkazmi, môže niekto manipulovať a následne ich takto upravené aj zverejniť. Video, ktoré zverejnil denník N takéto prvky manipulácie v sebe nesie.

Video nesie prvky manipulácie

Odborník na video posúdil zverejnený záznam a už po zbežnom zhliadnutí nemohol vylúčiť, že video môže byť zmanipulované. Ako podozrivý moment uviedol najmä 113 sekundu videozáznamu. V čase medzi 1:53 a 1:54 je na videu vidieť, že v obraze sa ocitnú prvky, ktoré tam nepatria a ktoré môžu byť dôkazom, že s videom sa manipulovalo.

Fotografické reprodukcie videa v čase 1:53 a 1:54 presne ukazujú, že zatiaľ čo video kontinuálne pokračuje vo svojej ľavej časti záznamu, pravá časť sa náhle a veľmi neprirodzene zmení. Automobil vyznačený na obrázku z času 1:53 v pravej červenej elipse už na následnom obrázku v čase 1:54 vôbec nie je. Rovnako tak je neprirodzené, že chodec označený malou červenou šípkou na obrázku z času 1:53 už na videu v čase 1:54 chýba. Kde sa asi tak tieto prvky z videa stratili?

Video totiž vo svojej ľavej časti záznamu prebieha kontinuálne, bez akéhokoľvek zádrhelu, alebo chyby. Automobil označený veľkou červenou šípkou v čase 1:53 je presne o sekundu ďalej aj v čase 1:54. To isté platí aj o chodcoch v strede parkoviska, ako aj o chodcovi označenom červenou čiarkou, idúcom po chodníku v protismere.

Zdroj: hlavnydennik.sk

Autor: Aneta Leitmanová

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás