fbpx
ZahraničnéAj USA má na svojich režimových šaškov: Chceli obviniť...

Aj USA má na svojich režimových šaškov: Chceli obviniť väčší okruh ľudí okolo Trumpa

-

Aj USA má na svojich režimových šaškov: Chceli obviniť väčší okruh ľudí okolo Trumpa

Prokurátorka okresu Fulton Fani Willisová, ktorá mala posledné slovo vo veci obvinenia voči nim, rozhodla, že Graham, Loefflerová ani Perdue nakoniec obvinení neboli.

Washington 9. septembra (TASR) — Špeciálna veľká porota v štáte Georgia, vyšetrujúca snahy o zvrátenie výsledku volieb v roku 2020, odporúčala vzniesť obvinenia voči väčšiemu počtu ľudí ako bolo napokon obvinených, vrátane mocného amerického senátora a dvoch bývalých senátorov, informuje o tom agentúra AFP. 

Prokuratúra v okrese Fulton v Atlante obvinila exprezidenta Donalda Trumpa a 18 ďalších osôb zo spriahnutia s cieľom zvrátiť vôľu voličov v štáte Georgia. Proti súčasnému senátorovi a bývalým senátorom však nebolo vznesené žiadne obvinenie.

Porota odporúčala obžalovať republikánskeho senátora z Južnej Karolíny Lindseyho Grahama, ktorý je blízkym Trumpovým spojencom, ako aj bývalých republikánskych senátorov Davida Perdueho a Kelly Loefflerovú zo štátu Georgia.

Odporúčala tiež vzniesť obvinenie voči Trumpovmu bývalému poradcovi pre národnú bezpečnosť Michaelovi Flynnovi a trom bývalým Trumpovým právnikom – Linovi Woodovi, Clete Mitchellovej a Borisovi Epshteynovi.

Prokurátorka okresu Fulton Fani Willisová, ktorá mala posledné slovo vo veci obvinenia voči nim, rozhodla, že Graham, Loefflerová ani Perdue nakoniec obvinení neboli. Odmietla tiež obviniť Flynna, Wooda, Mitchellovú i Epshteyna.

Špeciálna veľká porota si od júna do decembra minulého roka vypočula svedectvo 75 svedkov a jej závery zverejnil sudca v piatok. Špeciálna porota hlasovala za vznesenie obvinenia voči 39 ľuďom, reálne obvinenia však vyplynuli z vyšetrovania samostatnej poroty v štáte Georgia.

Táto porota pred tromi týždňami obvinila Trumpa a ďalších 18 ľudí z vydierania a z pokusu zvrátiť volebné víťazstvo demokratického kandidáta Joea Bidena v štáte Georgia.

Trump, favorit na nomináciu Republikánskej strany na úrad prezidenta vo voľbách v roku 2024, tvrdí, že vyšetrovania proti nemu sú politicky motivované a sú pokusom poškodiť jeho šance opäť sa dostať do Bieleho domu. Žaloba v Georgii je štvrtou, ktorej čelí, odkedy spustil svoju predvolebnú kampaň.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

1 Komentár

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás