fbpx
- Reklama -
DomáceAdvokát exšéfa PPA Juraja Kožucha : Kajúcnik manipuloval výpovede...

Advokát exšéfa PPA Juraja Kožucha : Kajúcnik manipuloval výpovede a vyšetrovateľ mu to umožňoval

-

Advokát exšéfa PPA Juraja Kožucha : Kajúcnik manipuloval výpovede a vyšetrovateľ mu to umožňoval

Bratislava 20. septembra (TASR) – Kajúcnik v kauze Dobytkár Marek Kodada, svedčiaci ako jediný svedok proti bývalému generálnemu riaditeľovi Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Jurajovi K., mal manipulovať svoje výpovede počas vyšetrovania. Umožniť mu to mal vyšetrovateľ. Pre TASR to uviedol advokát Juraja K. Roman Balco. Vyšetrovatelia tieto tvrdenia odmietajú.

Advokát tvrdí, že Kodada upravoval nezrovnalosti a chyby vo svojej výpovedi na základe prístupu k spisu. „Doslova po každej výpovedi môjho klienta si ju prišiel do spisu prečítať a následne tú svoju upravil tak, aby opravil nezrovnalosti, ktoré môj klient namietal. Umožnil mu to vyšetrovateľ tým, že štatút svedka Kodadovi prisúdil až po poslednej výpovedi Juraja K. Tým vyšetrovateľ zabezpečil, aby si mohol kajúcnik spis prakticky nosiť domov a pripravovať si úpravy výpovede,“ opísal Balco.

Dodal, že o manipulovaní výpovedí má dôkazy. Pripomenul, že obvinenie a obžaloba Juraja K. je založená na výpovedi kajúcnika, ktorý sa priznal k úplatkom.

- reklama -

Polícia obvinenia advokáta odmieta. „Vyšetrovatelia pracovnej skupiny Dobytkár odmietajú tvrdenia ohľadom akejkoľvek nezákonnej manipulácie so spisom a výpoveďami obvinených v uvedenej trestnej veci a k uvedeným tvrdeniam sa nebudú ďalej vyjadrovať,“ reagovalo pre TASR Oddelenie komunikácie a prevencie Prezídia Policajného zboru (PZ) SR.

Počas akcie Dobytkár Národná kriminálna agentúra (NAKA) do polovice júla 2020 obvinila 21 fyzických a sedem právnických osôb. Všetci čelili obvineniu z korupcie a legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Výška zdokumentovaných úplatkov dosiahla takmer 10,5 milióna eur. V skupine obvinených osôb je napríklad aj podnikateľ Norbert B.

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

Vážení priaznivci Veci Verejných

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu.

Vo Veciach verejných stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme onedlho.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity.

Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať Veci verejné.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..

Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

 

INLIBRI - online kníhkupectvo

spot_imgspot_img

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás