fbpx
NázoryAdrian Polóny: Ondrej Lunter klame. Fondy na cesty sa...

Adrian Polóny: Ondrej Lunter klame. Fondy na cesty sa nečerpajú

-

Adrian Polóny: Ondrej Lunter klame. Fondy na cesty sa nečerpajú

Banská Bystrica 11. augusta 2022 – Kandidát na banskobystrického župana Ondrej Lunter klame, ak tvrdí, že efektívne využíva európske fondy na opravu ciest. Z výzvy, ktorá vypísaná ešte v roku 2018 a z ktorých môže župa dostať takmer 20 miliónov eur z Bruselu doteraz nevyčerpali ani euro. Tieto informácie si môže každý overiť  na internete, na ministerstve alebo priamo v Bruseli.

„Lunter mladší je nie len neschopný vyčerpať európske zdroje, ale ešte aj klame verejnosť. Ak tvrdí, že peniaze čerpá a ja klamem, tak ho verejne vyzývam, aby zverejnil čerpanie peňazí na projekty zosumarizované v tabuľke. Tieto cesty bolo možné opravovať od roku 2018, kedy bola vypísaná výzva a na ich opravu ľudia čakajú roky. Župa pod Lunterom nevie čerpať eurofondy a svoju neschopnosť sa snaží zakryť klamstvami,“ povedal kandidát na predsedu BBSK Adrián Polóny.

Na problémy s čerpaním európskych fondov, kedy hrozí prepadnutie približne dvadsiatich miliónov eur na opravu ciest upozornili Adrian Polóny na tlačovej konferencii. Zo štyroch projektov výzvy z roku 2018 zameraných na opravu a modernizáciu ciest v okresoch Brezno Detva alebo Veľký Krtíš doteraz župa nevyčerpala ani euro a tieto projekty sú zastavené.

- reklama -

Zároveň pripravuje zverejnenie ďalších dôležitých skutočností, ktoré jasne ukážu, že banskobystrická župa nie je schopná efektívne využívať eurofondy, čím brzdí rozvoj kraja a oberá jeho obyvateľov o lepšiu budúcnosť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. ha ha, pamätám keď Lunterovci dostali dotáciu tesne pred voľbami – a mali byť spásou .! lebo veď Kotleba nečerpal eu fondy a napriek tomu sa cesty robili aj so znižovaním dlhu. ale Kotleba bol „problém“ a muselo sa nájsť niečo na neho – lebo nebolo nič ! tak sa vymyslelo číslo !!! Kotleba bol proti západu a bol proruský – a dnes sa situácia vyvíja podľa neho. darmo tu rtvs a spol vypisujú nezmysly ! Rusko bude ešte pre nás znovu záchranca – ale bez súčasných psychopatov vo vláde.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás