NázoryMaďarský premiér Viktor Orbán: Je nelogické myslieť si, že...

Maďarský premiér Viktor Orbán: Je nelogické myslieť si, že by Rusko napadlo Západ

-

spot_img

Maďarský premiér Viktor Orbán: Je nelogické myslieť si, že by Rusko napadlo Západ

Podľa predsedu maďarskej vlády je v Európe citeľná komunikácia prípravy vojnovej akcie.

„Hovoriť o ruskej hrozbe je skôr prípravou na vstup do vojny. To, čo sa deje teraz, je podobné ako pri burcovaní pred prvou a druhou svetovou vojnou, čo možno vidieť v médiách a vo vyjadreniach politikov,“ povedal dnes ráno predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v pravidelnom rozhovore pre verejnoprávny rozhlas Kossuth Rádió. 

Zastaví sa Rusko, ak porazí Ukrajinu?“ položil Orbán otázku a konštatoval, že mnoho ľudí o tom pochybuje. Podľa jeho slov sa pripravujeme na vstup do vojny. „Nezdá, že by ruská armáda dokázala jednoducho poraziť ukrajinskú armádu. Myslím si, že je preto nelogické predpokladať, že Rusko zrazu napadne západný svet,“ dodal Orbán s poznámkou, že Rusi by už Ukrajincov porazili, keby boli dosť silní.
Pritom sila NATO sa nedá porovnávať s Ruskom, západná aliancia môže byť podľa jeho vyjadrenia tisícnásobne silnejšia.

Orbán pripomenul, že ide o vojnu dvoch slovanských národov a už dva roky nedostal od západných lídrov odpoveď, prečo tento konflikt neizolujú. „Európa najskôr posielala len prilby, potom vojenskú techniku ​​a teraz chcú niektoré krajiny vykonávať vojenské akcie vo vzdušnom priestore Ukrajiny,“ povedal maďarský premiér s tým, že podľa jeho názoru je v Európe citeľná komunikácia „prípravy vojnovej akcie“.

Zdroj: Plus7DNÍ

Podporte nezávislé spravodajstvo a pomôžte zvýšiť pluralitu médii na Slovensku. Spravodajský portál Veci Verejné prináša overené agentúrne správy a vlastné komentáre naších autorov.

Podporiť nás môžete jednoduchou formou cez platobnú bránu buď pravidelnou mesačnou sumou alebo jednorázovým príspevkom.

Pravidelná mesačná podpora

Jednorázová podpora


Alebo prevodom na náš účet: SK72 8330 0000 0028 0108 6712

spot_img

Newsletter - Veci verejné

Prihláste sa na odber článkov. Dva krát do týždňa Vám zašleme zhrnutie najpodstatnejších komentárov a názorov, ktoré vyšli na našom webe :)

*Po vyplnení formuláru Vám zašleme potvrdzujúci email, ktorý je potrebné potvrdiť.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás