fbpx
ZahraničnéA vraj kto vytvára napätie? Americká agentúra Bloomberg vypustila...

A vraj kto vytvára napätie? Americká agentúra Bloomberg vypustila hoax, že Rusko napadlo Ukrajinu. Mohlo to mať fatálne následky

-

A vraj kto vytvára napätie? Americká agentúra Bloomberg vypustila hoax, že Rusko napadlo Ukrajinu. Mohlo to mať fatálne následky

Moskva 5. februára (TASR) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová v sobotu kritizovala rezort diplomacie USA za mlčanie v kauze agentúry Bloomberg, ktorá v sobotu na svojom webe zverejnila a neskôr bez vysvetlenia stiahla titulok o vpáde Ruska na Ukrajinu.   


      Zacharovová na svojom konte na sociálnej sieti Telegram naliehala na ministerstvo zahraničných vecí USA, aby zverejnilo správu o všetkých „fejkoch Bloombergu“, „keď už“ nedávno komentovalo kauzu ruskej spravodajskej spoločnosti RT, aj keď pre svoje obvinenia nemalo dôkazy. 


      „O Bloombergu je faktov viac ako dosť, ale štátny departement mlčí,“
upozornila Zacharovová, ktorá súčasne kritizovala to, že Washington finančne podporuje aj nemecký kanál Deutsche Welle financovaný i z nemeckého štátneho rozpočtu. 


      „Toto hovorí samé za seba – stroj NATO na propagandu ide na plný plyn,“ deklarovala Zacharovová. 


      Agentúra TASS pripomenula, že Bloomberg v sobotu na svojej webovej stránke zverejnil titulok „Rusko napadlo Ukrajinu“. 


      Príspevok na webe „visel“ viac ako 20 minút, kým ho odstránili a kým agentúra uznala chybu a ospravedlnila sa. Vysvetlila, že sa pripravovali „titulky pre rôzne scenáre“ a zmienka o údajnej ruskej agresii sa dostala na verejnosť omylom. 


      Tento lapsus vyvolal v Rusku veľkú nevôľu a ostré reakcie. Mnohí politici zdôraznili, že takáto publikácia mohla mať veľmi tragické dôsledky. 


      Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov síce uviedol, že „sotva mohlo ísť o provokáciu“, zároveň však poukázal na to, že tento incident „ukazuje, aké nebezpečné je napätie podnecované Západom“.  


      OSN v súvislosti s prípadom vyzvala zainteresované strany, aby sa vyhli akýmkoľvek krokom, ktoré by mohli viesť k eskalácii situácie súvisiacej s Ukrajinou, uviedol pre TASS zástupca hovorcu generálneho tajomníka OSN Farhan Haq.  

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. IDIOTIZMUS JE MODERNá VEDA – idiotov je more… a my takéto more máme !!! česť !!

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás