fbpx
DomáceA tento poznáte?: Heger má podľa Budaja potenciál na...

A tento poznáte?: Heger má podľa Budaja potenciál na vytvorenie skupiny strán, ktoré zastavia návrat Roberta Fica. „Eduard Heger je konsenzuálny človek, ktorý vie spájať a vytvárať dohody, tvrdí Budaj

-

A tento poznáte?: Heger má podľa Budaja potenciál na vytvorenie skupiny strán, ktoré zastavia návrat Roberta Fica. „Eduard Heger je konsenzuálny človek, ktorý vie spájať a vytvárať dohody, tvrdí Budaj

Bratislava 1. marca (TASR) – Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽANO) oslovil dočasne povereného šéfa envirorezortu Jána Budaja s návrhmi o postupe do predčasných volieb. Budaj sa k tomu chce verejne vyjadriť na budúci týždeň. Uviedol to po stredajšom rokovaní vlády.

Heger má podľa Budaja potenciál na vytvorenie skupiny strán, ktoré zastavia návrat Roberta Fica (Smer-SD). „Eduard Heger je konsenzuálny človek, ktorý vie spájať a vytvárať dohody,“ poznamenal Budaj s tým, že premiér ho o svojich plánoch informuje. Septembrové predčasné voľby označil za kľúčové, podľa neho rozhodnú o tom, či Slovensko bude právnym štátom.

Debaty o politickom projekte vedie spolu s Hegerom dočasne poverený minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), ktorý hovorí, že v diskusiách sú na dobrej ceste. „Cieľom je, aby sme voličovi ponúkli dobrú alternatívu, ktorú bude môcť voliť umiernený pravicový volič,“ povedal novinárom po stredajšom rokovaní vlády.

S Hegerom rokoval v utorok (28. 2.) šéf mimoparlamentnej Modrej koalície Miroslav Kollár, s ktorým ohlásil spoločný postup expremiér Mikuláš Dzurinda. Zaviazali sa k zlučovaciemu snemu. Modrá koalícia vznikla premenovaním mimoparlamentnej strany Spolu. Dzurinda v utorok vyhlásil, že Spolu nie je schopná snem zorganizovať, a preto sa Modrí vracajú k pôvodným aktivitám.

Naďa prekvapil krok Dzurindu. „Mikuláš Dzurinda pre mňa nikdy žiaden problém nebol. Prekvapilo ma trošku jeho rozhodnutie, verím, že bude ešte zvrátené,“ reagoval Naď. „Cieľom je spájať sa, a nie odchádzať,“ dodal. Nedorozumenie podľa Naďa nebolo o tom, kto má byť lídrom. „Nikto na žiadnom rokovaní nespochybnil Hegera ako lídra,“ dodal.

Dočasne poverený premiér označil stretnutie s Kollárom za konštruktívne. „Slovensko potrebuje vidieť, že demokrati vedia spolupracovať, byť zodpovední a priniesť ponuku do najbližších volieb,“ uviedol po rokovaní vlády. Nepovedal jasne, či chce byť lídrom spoločného projektu. „Rád by som pokračoval vo funkcii premiéra, aby som mohol naplniť ešte tie veci, ktoré sme nestihli v tomto volebnom období,“ doplnil.

Rokovania o spolupráci vedie aj strana Za ľudí. Jej šéfka Veronika Remišová novinárom povedala, že rokujú so všetkými relevantnými partnermi. V rokovaniach o spolupráci je pre stranu dôležitá dôvera a spoločné hodnoty.

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Článok je uvedený ako vtip. Súhlasím, že na prvý pohľad táto informácia ako vtip naozaj vyzerá. Ale pri detailnejšej analýze to skôr vtip nebude. Skôr to vyzerá na ďalší náznak zámeru, že táto vláda tu bude večne. To napokon Matovič deklaroval úplne otvorene a „na oko“ odvolaná vláda sa podľa toho aj správa…

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás