fbpx
NázoryA. Šumichrast: Martin Poliačik, bývalý riaditeľ Slovenskej debatnej asociácie...

A. Šumichrast: Martin Poliačik, bývalý riaditeľ Slovenskej debatnej asociácie a poslanec, obhajuje nosenie ukrajinského oblečenia s logom 14. granátnickej divízie SS spôsobom ako priemerný (neo)ľudák obhajuje Jozefa Tisa

-

A. Šumichrast: Martin Poliačik, bývalý riaditeľ Slovenskej debatnej asociácie a poslanec, obhajuje nosenie ukrajinského oblečenia s logom 14. granátnickej divízie SS spôsobom ako priemerný (neo)ľudák obhajuje Jozefa Tisa

Symbolika je spravidla vždy „staršia“ a časom sa jej dodávajú nové významy, ale v tomto prípade ide o veľmi dôkladnú podobu s insígniou predmetnej nacistickej divízie, hoci daný lev bol využívaný v malých obmenách historicky rôzne. Že nejde o nacistický symbol rozhodol v 2020 aj ukrajinský najvyšší súd. Avšak v tejto podobe aj s presným rozmiestnením troch koruniek (ďalší historický odkaz) je to na pováženie.

Tu ho máte novodobý liberál, ktorý nosí symboliky propagujúce to najhoršie zlo histórie

Navyše, súčasťou loga sú farby čierna a červená – ďalší odkaz na Banderovcov.

K Banderovi som sa už vyjadroval v staršom statuse, nebudem sa opakovať. Ale dajme si „skúšku Tisom:“

„… v povedomí miestnych ľudí je Tiso braný skôr ako človek bojujúci za nezávislosť Slovenska a je miestnym hrdinom.“

Ako vám to znie? Navyše, niet pochýb, že plno „babičiek“ na Slovensko nostalgicky spomína na Jožka Tisa a ako bolo za neho dobre. Len dobre pre koho?

Poliačik: „Rovnako ako pozdrav „Slava Ukraini“ používali banderovci, no vznikol roky pred Banderom.“

Slava Ukraini je ešte do istej miery akceptovateľné, problematické je dokončenie zvolania: Slava Ukrajini! Herojam slava! To už je vyslovene produkt 30. rokov a genocídneho a antisemitského banderovského hnutia. Preto ma neprestáva fascinovať, ako si to dnes hockto vykrikuje, akoby sa nechumelilo. Neexistuje rozdiel medzi týmto a ľudáckym Na stráž!

Tento symbol jednoznačne patrí medzi symboly jednotiek SS

K 1. ukrajinskej, túto divíziu nacisti v septembri 1944 nasadili proti slovenským povstalcom. Po jej „čistiacich“ akciách zostalo mnoho postrieľaných ľudí a vypálených obcí.

Žiaľ, toto je takisto jeden z neduhov vyplývajúcich z ruskej agresie voči Ukrajine. Možno očakávať hromady valiaceho sa nacionalistického hnusu, ktorý bude zakrývaný dobrými úmyslami.

Samozrejme, že Poliačik nie je nacista, ani poprední ukrajinskí politici nosiaci značku. Ale považujem to za hlúpe. Ako možno po tejto obhajobe rozumieť tomu, že mu prekáža Tisova ulica vo Varíne?

Zdroj:

https://www.facebook.com/adamo222222

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

Bulletín - Veci verejné

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne

2 Komentáre

  1. Samozrejme, že Poliačik JE NEONACISTA a aj poprední ukrajinskí politici nosiaci značku!!!
    A okrem toho je poliačik aj jedno mimoriadne hlúpe a tupé H0VAD0.

  2. Add1 mi vadí označovanie dnešných ľudí za nacistov. V mojich očiach je to rovnaké ako dnes označiť niekoho za člena napoleonovej armády. Proste čistý hejt.
    Add2 môžeme kritizovať jeho pokrytectvo pri výbere symbolov, ale nedávať symbolom iný význam ako ich nositeľ. Pre mňa bude halový kríž vždy symbolom šťastia a len vo špecifickom zobrazení symbol tretej ríše.

ZANECHAJ KOMENTÁR

Zdaj komentár
Zadajte svoje meno

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás