fbpx
NázoryA. Danko: Kategorizovanie ľudí na Slovensku s požehnaním Čaputovej...

A. Danko: Kategorizovanie ľudí na Slovensku s požehnaním Čaputovej pokračuje. Odvolá Matovič Lengvarského?

-

A. Danko: Kategorizovanie ľudí na Slovensku s požehnaním Čaputovej pokračuje. Odvolá Matovič Lengvarského?

Žijeme zvláštnu dobu plnú paradoxov. Minister zdravotníctva má plné ústa opatrení a nebezpečenstva, no sám si ide silvestrovať, akoby sa nič nedialo. Lekári nemajú podmienky na prácu, evidentne musia mať vyššie platy a z plánu obnovy neplánujú postaviť ani jednu nemocnicu. Minuli už 10 miliárd eur, ktoré by stačili na novú nemocnicu v každom okresnom meste. Do toho všetkého pomaly slávnostne dnes povolia otvorenie reštaurácii pre očkovaných a tých, čo prekonali covid. Je úplne jedno, či sú chorí hlavne, že sú očkovaní. Človek zdravý s pozitívnym testom je asi veľké riziko, no ťažko to komentovať.

- reklama -

Kategorizovanie ľudí na Slovensku s požehnaním Čaputovej pokračuje. No konečne aspoň tí, čo sa očkovali sa nemusia cítiť oklamaní a môžu ako tak fungovať. Naši vládni politici likvidovali celý rok svojou nekompetentnosťou a neodbornosťou hotely a reštaurácie. Strašenia a nejasné usmernenia mnoho zariadení doviedlo do bankrotu. Je to až komické, že teraz sa akože môžu otvárať reštaurácie a hotely, keď väčšinou v tieto dni zatvárajú a začínajú upratovanie po sviatkoch. Je to výsmech zdravému rozumu. Nie každý podnikateľ má kamarátov v Pezinku na úrade prace, kde sa rozdávali milióny zadarmo.

Celé sviatky počúvame u nás z úst kompetentných o poklese turistov. Maďarsko a Poľsko majú naopak nárast prenocovaní v ubytovacích zariadeniach ako aj tržieb v reštauráciách. Maďari a Poliaci mali posledné dva mesiace prevádzky plné Slovákov a Čechov. Slovensko je v rukách amatérov. Dôkazom necitlivosti a arogancie je minister zdravotníctva. Chápem ho, má výsluhový dôchodok a plat ministra, čo by on riešil platy zdravotníkov. Spokojne si tancuje v Ománe na pláži. Všade okolo zdravotníkom zdvihli platy. My v SNS sme to dokázali na platoch učiteľov a vojakov.

Lengvarský, nemá inú šancu ako odstúpiť. Výsmech jeho správania sa a nepochopenie svojej pozície je do neba volajúci. Matovič má šancu konať a ako predseda najsilnejšej strany navrhnúť odvolať ministra zdravotníctva. Ak to Matovič neurobí, čudoval by som sa, ak by majitelia slovenských hotelov a reštaurácii ešte niekedy Lengvarského obslúžili. Tak ako som začal, je to doba covid – matrix. Na Slovensku je všetko možné, aj to, že Lengvarský sa naopak dočká štátneho vyznamenania od Čaputovej.

Andrej

Zdroj:

Podporte spravodajsko-názorový portál Veci Verejné

Vychádzať môžeme len vďaka vašej pravidelnej podpore. Ak považujete našu činnosť za dôležitú a potrebnú, podporte náš spravodajsko-názorový portál pravidelnou mesačnou sumou 5, 10 či 15 eur, prípadne podľa vašich možností na číslo účtu IBAN: SK7283300000002801086712

Ďakujeme. Aj vďaka vám môžeme robiť sociálne a vlastenecky orientovanú žurnalistiku.

spot_img

1 COMMENT

  1. Snažím sa chápať, ale nechápem, prečo táto „politická mŕtvola“, čo pochovala poslednú funkčnú národnú stranu má ešte odvahu niečo komentovať.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Reklama -

Mohlo by Vás zaujímaťČLÁNKY
Odporúčane pre Vás